Zamknij

Kolejne zawody zapaśnicze w Koronowie za nami. W klasyfikacji drużynowej wygrali przedstawiciele gospodarzy

10:37, 27.03.2019 Redakcja Aktualizacja: 10:59, 27.03.2019
Skomentuj W klasyfikacji drużynowej wygrali przedstawiciele gospodarzy fot. redakcja W klasyfikacji drużynowej wygrali przedstawiciele gospodarzy fot. redakcja

Po Pucharze Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym, do Koronowa ponownie przybyli przedstawiciele tej dyscypliny. Tym razem w ramach Otwartych Mistrzostw Miasta i Gminy Koronowo w zapasach.

Zawody odbyły się w ubiegłą sobotę w hali MGOSiR. Łącznie w turnieju wystartowało 102 młodych sportowców z 10 klubów: ULKS Gryf Wojnowo, UKS Sicienko, LKS Suples Lniano, MLKS Wisła Świecie, KS Victoria Osielsko, KS Bloczek Team, UKS Olimpik Lubichowo, KS Sobieski Poznań, KS Gwiazda Bydgoszcz i gospodarze turnieju KS Koronowo. Na dwóch matach stoczono 143 walki. Klub Sportowy Koronowo reprezentowany był przez 19 zawodników i 6 zawodniczek. Udało im się zdobyć 18 medali, dzięki czemu świętowali triumf w klasyfikacji drużynowej.

Podczas zawodów zaprezentowała się Grupa Akrobatyczna Spartan. Miłym akcentem była także obecność Władysława Stecyka - czołowego zapaśnika świata przełomu lat 70. i 80. - srebrnego medalisty igrzysk olimpijskich z Moskwy.