Zamknij
REKLAMA

100 siatkarek z regionu rywalizowało w Koronowie

13:25, 07.01.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj
Oprócz zdobywania cennego doświadczenia liczyła się także dobra zabawa fot. Igor Nigmański

W minioną niedzielę (6 stycznia2019) KS Spartakus Koronowo był organizatorem Noworocznego Turnieju mini piłki siatkowej dziewcząt w kategorii dwójek i trójek.

Ta pierwsza edycja zimowego turnieju cieszyła się ogromnym zainteresowaniem klubów z naszego województwa zajmujących się trenowanie młodych siatkarek. W zawodach wzięły udział następujące reprezentacje: KS Pałac Bydgoszcz, KS Stal Grudziądz, SKS Aleksandria Aleksandrów Kujawski, SP Legbąd, UKS Culmen Chełmno, Unitas Tuchola, WTS Włocławek, UKS Włocławek, MUKS Spartakus Lniano i oczywiście gospodynie. Łącznie w turnieju zagrało ok. 100 dziewczynek.

W kategorii dwójek do rywalizacji stanęło 28 zespołów, które podzielone zostały na cztery grupy które grały system każdy z każdym do zdobycia 12 punktu kończącego mecz. W następnej rundzie utworzyły się również 4 grupy finałowe po 7 zespołów. Ostatnia faza rozgrywek okazała się wyjątkowo emocjonująca dla wszystkich reprezentacji, które zaciekle walczyły o każdy mały punkt. Każdy zespół w kategorii dwójek rozegrał łącznie 12 meczów, a wszystkie zespoły łącznie w tej kategorii zagrały aż 168 spotkań. Najlepszy zespół z Koronowa zakończył turniej na 5 miejscu, a miejsca na podium zajęły :

  • Pałac Bydgoszcz I
  • MUKS Spartakus Lniano II
  • Stal Grudziądz V

Do rywalizacji z kategorii trójek zgłosiło się 16 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Najlepsze 4 zespoły awansowały do finału A, a kolejne 4 do finału B. podobnie jak młodsze koleżanki też grały system każdy z każdym do 12-ego zdobytego punktu. W kategorii „trójek” można już było zobaczyć wiele ciekawych wymian i zdolności technicznych tych młodych zawodniczek. Zespół Spartakusa Koronowo I zajął dobre 6 miejsce. Miejsca na podium w tej kategorii zajęły:

  • MUKS Spartakus Lniano
  • STAL Grudziądz
  • Pałac Bydgoszcz 1

Takie turnieje są przede wszystkim przygotowaniem do docelowej imprezy jaką jest ogólnopolski turniej mini siatkówki KINDER+Sport. Dlatego ważne jest, żeby przede wszystkim dziewczęta miały możliwość grania z innymi klubami i zbierały cały czas cenne doświadczenie, a przy okazji dobrze się bawiły.  Zarząd Klubu składa serdeczne podziękowania naszym wolontariuszkom – byłym zawodniczkom i sympatykom klubu za pomoc w sędziowaniu tejże imprezy i za bardzo dobrą organizację zawodów.

Tekst: Katarzyna Bylicka, zdjęcia: Igor Nigmański

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone