W ubiegłą sobotę (tj. 27 maja) na parkiecie hali MGOSiR w Koronowie odbyła się druga edycja turnieju KORONOWSKA VOLLEYMANIA.
Organizatorami turnieju byli KS Spartakus Koronowo, Urząd Miejski w Koronowie z Burmistrzem Stanisławem Gliszczyńskim na czele oraz lokalny MGOSiR. Na turniej młodziczek przyjechało 7 zespołów dziewcząt z naszego województwa: dwa zespoły SKS Aleksandria Aleksandrów Kuj., MUKS Spartakus Lniano, KS Pałac Bydgoszcz, Budowlani Toruń, Kopernik Gałczewo oraz zespół gospodyń – KS Spartakus Koronowo.
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których to rozegrały mecze system każdy z każdym. Następnie dwa najlepsze teamy z każdej grupy zagrały półfinały „na krzyż”, a pozostałe 3 drużyny zagrały o miejsca 5-7. Wszystkie mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów.
Wszystkie mecze były pełne emocji i rozmaitych akcji. Dla trzech najlepszych zespołów ufundowano puchary, medale oraz piłki treningowe, a każda uczestniczka turnieju wyjechała z pamiątkowymi gadżetami i słodkościami.
Końcowa klasyfikacja turnieju:
KS Pałac Bydgoscz
SKS Aleksandria I
SKS Aleksandria II
MUKS Spartakus Lniano
Kopernik Gałczewo
KS Spartakus Koronowo
Budowlani Toruń
W każdej drużynie wyróżniona została najlepsza zawodniczka, która otrzymała nagrody rzeczowe ufundowane przez KS Spartkus: Grochowska Zuzanna (KS Pałac), Czmut Julia (Budowlani Toruń), Gmurska Wiktoria (Kopernik Gałczewo), Zdrojewska Julia (SKS Aleksandria II), Murek Aleksandra (Spartakus Lniano), Lewandowska Zuzanna (SKS Aleksandria I), Sudoł Martyna (Spartakus Koronowo).
Dla gospodyń turnieju była to kolejna możliwość zdobywania doświadczenia i ogrania się na parkiecie, po zakończonych już rozgrywkach ligowych. Nasz klub i dziewczęta dopiero zaczynają swoją przygodę z ligą wojewódzką i są najmłodszą drużyną w województwie, więc każdy taki turniej daje im możliwość ogrania się i wyciągania wniosków już na kolejny sezon 2017/2018.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz