Zamknij

Rozmawiali o wykluczeniu komunikacyjnym Koronowa

17:58, 27.12.2021 | aszcz, fot. Społeczna Komisja
Skomentuj
REKLAMA

Przed świętami Bożego Narodzenia członkowie Społecznej Komisji Infrastruktury i Transportu Publicznego spotkali się w koronowskim "Maczku" z dyrekcją szkoły. Tematem rozmów było wykluczenie komunikacyjne.

- Szkoła oferuje bardzo wysoki standard nauki, dysponuje świetną kadrą i materiałami dydaktycznymi. Posiada bardzo dobrze wyposażone pracownie, dlatego chętnie jest wybierana przez młodzież z Gminy Koronowo, ale nie tylko. Dyrekcja szkoły ubolewa nad problemem jakim jest bardzo poważne wykluczenie komunikacyjne obszaru Gminy Koronowo. Uczniowie chodzą pieszo na duże odległości, części uczniom pomagają sami nauczyciele, którzy zabierają ich prywatnymi samochodami, zdarza się nie rzadko, że nauczyciel czeka aż dany uczeń skończy zajęcia by miał jak wrócić do domu. Niestety są i gorsze sytuację, zdarza się, że uczniowie z braku transportu publicznego przerywają edukację, a w efekcie nie kończą szkoły. Tak nie może być w rozwijającym się kraju w XXI w. - przekonuje społeczna komisja, który skierowała także apel do władz Koronowa.

- Nie można oszczędzać na transporcie publicznym, wydane pieniądze na gminne linie autobusowe, nawet jeśli korzysta z nich garstka młodych osób to zawsze dobrze zainwestowane środki. Na wielu uczniów koronowskich szkół czeka dobrze płatna praca bezpośrednio po zakończeniu szkoły. Nie ograniczajmy młodym ludziom możliwości rozwoju zawodowego, a tym samym rozwoju społeczno-gospodarczego naszej Gminy. W 2018 roku powstał pomysł na komunikację gminną, być może warto do niego powrócić - zaznacza komisja, która w czasie świąt przypomniała, że Gmina Koronowo w okresie świąt Bożego Narodzenia została pozbawiona jakiegokolwiek transportu publicznego.

[ZT]5624[/ZT]

- Sytuacja ponownie będzie miała miejsce 1 stycznia.  Apelujemy do władz Koronowa, aby w końcu rozwiązać ten problem. Nie może być tak, że przewoźnicy z jednej strony twierdzą, że uruchamiają transport z myślą o pasażerach, a z drugiej jest on zawieszany w tedy, kiedy najbardziej jest potrzebny- dodaje komisja.

[ZT]5615[/ZT]

 

(aszcz, fot. Społeczna Komisja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

GiettoGietto

0 0

Tylko tyle . 18:27, 07.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%