Zamknij

Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego: W Gminie Koronowo wielka złość

11:39, 13.09.2021 | aszcz, fot. Rafał Wąsowicz
Skomentuj
REKLAMA

Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego skomentowała sprawę programu Kolej+. Zdaniem stowarzyszenia w Koronowie panuje spora złość na ostatnią sytuację w sprawie kolei.

- W Gminie Koronowo wielka złość. Marszałek Województwa mógł podnieść finansowanie z 30% do 50% i można byłoby rozstrzygnąć przetarg, ale nie chciał. Kolej od lat upada w kujawsko-pomorskim, czy upadną rządy Piotra Całbeckiego? Będziemy prowadzić starania nad realizacją projektu w ramach strategii rozwoju województwa. - dopytuje stowarzyszenie.

W ostatnim czasie temat był poruszony także  w audycji Michała Słobodziana, z cyklu „Nasz mały świat”. w radiu PiK.

- Może kosztować nawet miliard złotych, ale ma być szansą na przełamanie komunikacyjnego wykluczenia. Trwają prace nad przygotowaniem studium, które może zdecydować o przyszłości nowej linii kolejowej z Bydgoszczy do Chojnic, przez Koronowo, Sośno, Więcbork, Sępólno i Kamień. Samorządy już teraz muszą znaleźć 800 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji. Część z nich ma jednak coraz więcej wątpliwości czy tak potężna inwestycja ma przyszłość. Czy projekt ma szansę na realizację? - dopytuje radio. 
Fot. Rafał Wąsowicz/ MP

[ZT]5095[/ZT]

[ZT]5096[/ZT]

[ZT]5087[/ZT]

[ZT]5082[/ZT]


 

(aszcz, fot. Rafał Wąsowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Berlin Berlin

3 0

Mówmy nie tylko jednym głosem i w jednym kierunku?, tu należy zwrócić uwagę na urząd w Koronowie i obecnego burmistrza, któremu dzieci z Kapeli i były Pan Kapelmistrz pomogli osiągnąć stanowisko burmistrza . Nie tylko Oni brali w tym udział ale pan radny w tamtym okresie a dziś burmistrz otrzymał duże sparcie od osób niepełnosprawnych , gdzie walczył z Panem Stanisławem G, o przejście dla niepełnosprawnych osób przy ul. Kotomierskiej gdzie zabrakło tego akcentu ale do dziś gmina i obecny burmistrz nie mogł wymusić na prywatnym terenie takiego wymogu, który jest obowiązkowy budując przejście na skarpie?. Jeżeli coś nie spełnia wymóg to należy nie segregować ludzi tylko zlikwidować przejście i po temacie!. Podobno nie ma równych i równiejszych , a Koronowo miało mieć jedną prędkość czy ma? . Pan ( W) z dawnej PKP robił wszystko ale dla obecnego burmistrza, aby osiągnąć cel, ale czy sprzątanie placu pod Austryjackiego świetego moim zdaniem się opłaciło ?. Dziś „kapeli już niema", bynajmniej cennego Kapelmistrza reszta to tylko czas ?. Przejście na Kotomierskiej funkcjonuje tak jak za czasów byłego burmistrza Pana Stanisław G. Inwalidzi zostali opuszczeni w mojej ocenie przykładem jest nie tylko to przejście ale i Pieczyska . Od dwóch lat brak jakichkolwiek rozrywek typu ; Cystersy, Pieczyska Opera , Kapele i wiele wiele innych pożytecznych imprez . Covid , Covidem ale kasa zaoszczędzona ?. Zamiast tego rozdane potężne nagrody opierając się na doniesieniach GP ?. W mojej ocenie pan (W) i obecny burmistrz oboje z (Koronowo budzi się )nie wyszli na przeciw oczekiwaniu nie zwracając się do mieszkańców o sparcie i podpisy w tej sprawie . Pan Marszałek nie ma tu winy głównym pomysłodawcą jest Koronowo i ci co się budzą i jakoś przespali sprawę koleji w mojej ocenie można było zachęcić ulotkami spotkaniami apelem internetowym do mieszkańców o wsparcie . Czy tak zrobiono ?Bo jak to zrozumieć
Brak Cystersów to koszt z dwóch lat ?, brak śpiewu Operowego od dwóch lat to koszt ?, brak jakichkolwiek poprzednich rozrywek to koszt ?. Brak dowozu dzieci do Szkół to koszt ?, Można tak wiele jeszcze wyliczać ale nagrody rozdano w wysokości Amerykańskiego dochodu budżetowego i zrobił to ktoś co twierdził że został wychowany w duchu Amerykańskiego Żołnierza tak bynajmniej został zapewniony były burmistrz Stanisław G , na sesji kiedy ocenił działania Urzędu pod kierownictwem obecnego burmistrza na” Zero”. 12:45, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jeszcze to Jeszcze to

3 0

33 sołectwa a tylko DWA stragany na Dożynkach to daje do myślenia . 14:43, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Panie burmistrzuPanie burmistrzu

2 0

Ja rozumie słowo budowa i przepisy związane z budową. Dlatego mam kilka pytań do osób odpowiedzialnych za budowę drogi od przysłowiowej Piekarni (GS ) w stronę osiedla domków jednorodzinnych Tuszyny. Jadąc ul, Plażową ( kostka brukowa)na skrzyżowaniu z ul, Żeglarską napotykamy na znak zakaz rychu ? Rozumie chodzi o dalsze utwardzenie tego odcinka . Ale moje uwagi skierowane są do dostarczanych tam materiałów tak zwanych krawężników i kostki , które są odbierane przed znakiem Budowa zakaz ruchu ?. Materiały ciężkim sprzętem typu Tir dostarczane są ulicą Plażową gdzie koparko widlak rozładowuje dane elementy przed znakiem budowa ?. Dlatego zapytuje czy ta stara koska wytrzyma taki ciężar rozładunku i transportu tych elementów ? Dlaczego odbywa się ten rozładunek na drodze publicznej która jest otwarta do ruchu , bez zabezpieczenia i poszanowania trawników i dbałości o już oddany teren ?. I czy można temu panu kierownikowi budowy coś podpowiedzieć . Bo w mojej ocenie cały ten transport można dostarczyć jadąc drogą przez dawny plac Cysterski . Unikamy dewastacji tego co już zrobiono , hałasu , uzyskując obszerny pas magazynowy nie blokując ruchu dla mieszkańców osiedla Tuszyny ?!. Nie wiem do jakiego ciężaru można przewozić takie elementy na drodze z kostki ale jedno jest pewne i tak po rozładunku są przewożone przez pole Cysterskie na budowę ???;). I tak budujemy i przy okazji grzyby zbierając.
15:22, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%