Zamknij
REKLAMA

Wizyta Attache u kujawsko-pomorskich terytorialsów

15:01, 22.11.2021 | Oficer prasowy 8 K-PBOT por. Paweł Banasiak Oficer prasowy CSWOT ppor. Krzysztof Wójcik
Skomentuj
REKLAMA

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej zorganizowały wspólnie wizytę Attache wojskowych z 18 państw.

Spotkanie rozpoczęło się 17.11.2021 r. briefingiem w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie Wicemarszałek Województwa Zbigniew Ostrowski przywitał przedstawicieli wojskowej dyplomacji.

Żołnierze WOT na czele z Dowódcą Brygady płk Krzysztofem Stańczykiem i Komendantem Centrum płk Edwardem Chyłą przyjęli delegacje w koszarach przy ul. Piastowskiej 2-8, w których służą wspólnie mundurowi z obydwu jednostek. Wojskowi dyplomaci poznali zadania, do jakich są przeznaczeni i jakie wykonują na co dzień terytorialsi z województwa kujawsko pomorskiego.

 Duże zainteresowanie Attache zwracał sprzęt, który jest na etatowym wyposażeniu żołnierzy najmłodszego Rodzaju Sił Zbrojnych RP. Mieli możliwość przyjrzenia się uzbrojeniu i wyposażeniu przeznaczonemu do wykonywania działań bojowych, jak i przeciwkryzysowych. Po statycznym pokazie delegacje zostały zaproszone na strzelnicę Sypka, która znajduje się na terenie poligonu podlegającego pod Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Tam odbyła się część, która aktywizowała zaproszonych gości.

Przedstawiciele Wojskowego Korpusu Dyplomatycznego wykonali strzelanie z najnowszego karabinka będącego na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP 5,56 mm MSBS Grot z wykorzystaniem amunicji barwiącej UTM (Ultimate Training Munitions).

Zapoznali się również z najnowszą bronią krótką z Fabryki Broni Łucznik – pistoletem samopowtarzalnym VIS 100, który jest na wyposażeniu żołnierzy WOT. Na zakończenie wizyty Attache przyjrzeli się Zaawansowanemu Systemowi Szkolenia Strzeleckiego „Wisła”, który umożliwia bezpieczny trening strzelecki przy wykorzystaniu własnej broni palnej lub specjalnej repliki przy zastosowaniu najnowocześniejszego połączenia techniki komputerowej oraz systemów laserowych.

[ZT]5451[/ZT]

[ZT]5463[/ZT]

 

(Oficer prasowy 8 K-PBOT por. Paweł Banasiak Oficer prasowy CSWOT ppor. Krzysztof Wójcik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%