Zamknij

VIII Ogólnopolski Bieg Uliczny im. Braci Mikrutów. Mariusz Dembowski triumfuje. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia

12:10, 01.05.2018 Igor Nigmański Aktualizacja: 12:31, 01.05.2018
Skomentuj Łącznie zawody ukończyło 194 uczestników fot. IN Łącznie zawody ukończyło 194 uczestników fot. IN

W ubiegłą niedzielę odbyła się VIII edycja Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego im. Braci Mikrutów. Zawody ukończyło prawie dwustu sportowców.

Zanim jednak odbył się bieg główny na dystansie 10 km, do rywalizacji przystąpili młodzi zawodnicy. Więcej o ich poczynaniach możecie Państwo przeczytać na naszych stronach.

Uczestnikom biegu na 10 km towarzyszyła w odróżnieniu do zeszłego roku, bardzo słoneczna pogoda. Najlepiej w tych warunkach poradził sobie Mariusz Dembowski z Lidzbarka. Drugie miejsce zajął Paweł Moskal (Kurzętnik), a trzecie Bartosz Kryske (Białe Błota). Na wysokiej dziesiątej pozycji uplasował się Dawid Wojciechowski z Koronowa, a piętnastej Sławomir Nawrocki – kierownik drużyny Victorii Koronowo. Jako dwudziesty linię mety przekroczył Patryk Zieliński – zawodnik koronowskiej Victorii. Jego brat Aleksander zajął dwudzieste piąte miejsce.

Wśród kobiet triumfowała Krystyna Kuta (Serock) przed Patrycją Paczkowską (Nowy Jasiniec) i Agatą Woźniakowską (Bydgoszcz).

Warto zauważyć, że najstarszy uczestnik zawodów Władysław Angiel, reprezentujący TKKF Kolejarz Bydgoszcz miał 81 lat. W biegu wziął również udział Stanisław Gliszczyński – burmistrz Koronowa. Podczas wydarzenia nie mogło oczywiście zabraknąć potomków rodziny Mikrutów.

Łącznie zawody ukończyło 194 uczestników.