Zamknij

Projekty domów do 100m2 - czyli najbardziej przystępne i praktyczne wnętrza

10:45, 27.11.2020 | materiały partnera

Już dawno fraza ,,mały dom” przestała kojarzyć się negatywnie. Teraz to synonim oszczędności, przytulnego wnętrza i propozycji dostępnej dla wszystkich. Projekty domów do 100m2 dają mnóstwo możliwości, które można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Sprawdź, kiedy wybór tego typu konstrukcji będzie dla Ciebie najbardziej korzystny!

Projekty domów do 100m2 – dla kogo stanowią optymalne rozwiązanie?

Wiele osób skarży się na zbyt wąską działkę lub za mały budżet, by wybudować wymarzoną rezydencję. Niestety – w dzisiejszych czasach tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na tego typu udogodnienia. Jednak podążając za nieuchwytnym, nierzadko pomijamy fakt, że otwierają się przed nami zupełnie inne możliwości. Nie ma sensu gonić za wielką willą tylko dlatego, że posiadają ją nasi idole lub często widzimy je w programach telewizyjnych. Dla trzyosobowej rodziny dom do 100m2 będzie nie tylko wystarczający, ale również niezwykle komfortowy. Przede wszystkim pozwoli w łatwy sposób zaaranżować wnętrze, a co za tym idzie – zaoszczędzić na zbędnych dekoracjach, które najczęściej mają na celu tylko wypełnienie pustej przestrzeni. Mały dom można wznieść również na wąskich parcelach, więc zdecydowanie więcej osób może sobie na niego pozwolić. Dom do 100m2 będzie dobry dla singla, pary, jak i rodziny z jednym dzieckiem. Niektórzy decydują się na otworzenie w budynku gabinetu kosmetycznego, biura lub innej działalności gospodarczej.

Aranżacja domu do 100m2

Przechodzimy do niezwykle istotnej kwestii, poruszonej powyżej. Aranżacja domu to, jak wiadomo, czynnik mający ogromny wpływ na późniejszy komfort zamieszkiwania danej konstrukcji. Każdy chce, by jego dom prezentował się nienagannie. Wnętrze, w którym na co dzień przebywamy powinno być więc idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Projekty domów do 100m2 oczywiście nie dają tak wielu możliwości jak większe budowle, ale mogą być równie praktyczne i funkcjonalne. Kluczem do sukcesu jest tutaj rozłożenie pomieszczeń. Jeśli zdecydujemy się na dom piętrowy, łatwiej będzie zagospodarować więcej przestrzeni dla każdego. Na przykład dolna część budynku może służyć jako miejsce spotkań, jadalnia czy centrum rodzinnych rozrywek. Zaś górna, świetnie sprawdzi się w charakterze strefy sypialnej czy dziecięcej. Ponadto wnętrze może być utrzymane w różnych konwencjach – od tradycyjnej, przez boho, industrialną lub loftową, aż po nowoczesną. Warto zadbać, by wnętrze współgrało z designem całej budowli. Przykładowe projekty domów do 100m2 można znaleźć między innymi na stronie https://pracownia-projekty.dom.pl/pow._do_100_m2.html. Możliwość spojrzenia na wizualizację efektu końcowego daje większe pole manewru i możliwość utrzymania wszystkiego w spójnej stylistyce.

Projekty domów do 100m2 – szybkie i tanie w budowie

Projekty domów do 100m2 będą doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną jak najszybciej zamieszkać w nowym domu. Nie jest tajemnicą, że przedłużające się oczekiwanie na zakończenie prac budowlanych jest niezwykle nużące. Jednak małe domy są zdecydowanie prostsze i szybsze w budowie. Dzięki temu nie tylko dom będzie gotowy do zamieszkania w krótszym czasie, ale również pieniądze przeznaczone na ekipę wykończeniową nie będą tak duże jak w przypadku większych budowli. Można śmiało powiedzieć, że to dobra propozycja dla tych niecierpliwych i oczekujących szybkich rezultatów. Dom do 100m2 może być małym, urokliwym domkiem lub podzieloną na strefy funkcjonalną przestrzenią. Wszystko zależy tutaj od wybranego projektu i wdrożonych rozwiązań.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%