Zamknij

Backstreet Boys na koncercie w Polsce - wszystko, co musisz o nich wiedzieć

15:58, 25.01.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Grupa Backstreet Boys jest znana niemal każdemu. Ten amerykański zespół popowy jednoznacznie kojarzy się z kolorowymi latami 90, do których wielu z nas chętnie by się cofnęło. Jak wyglądały początki Backstreet Boys i co warto o nich wiedzieć?

Początki pełne entuzjazmu

Amerykańska grupa została założona w 1992 roku. W skład grupy wchodzą bożyszcza nastolatek Nick Carter, Kevin Richardson, Howie Dorough, Brian Littrell i A.J. McLean. Artyści tworzyli swoje utwory, które szybko trafiały w gust publiczności. Grupa młodych chłopaków szybko stała się lubionym boys bandem milionów nastolatek, które chętnie ozdabiały ściany swoich pokojów plakatami grupy. Mimo sukcesów pierwszy album został wydany dopiero po 4 latach od początku ich działalności. Długie oczekiwania i przygotowania idealnego krążka przyniosły jednak pożądane rezultaty, w postaci wysokiej sprzedaży. Debiutancka płyta zatytułowana nazwą grupy sprzedała się w ponad 13 milionów egzemplarzy, wyprzedając inne modne wówczas grupy. Na krążku znalazły się hity jak Quit Playing Games, As Long as You Love Me. Najpopularniejszych hitów zespołu możesz posłuchać na żywo. Sprawdź bilety na stronie https://www.alebilet.pl/bilety/backstreet_boys.

Sukcesy z nutą goryczy

Grupa nie poprzestała na jednym sukcesie. Co kilka lat wydawała nową płytę, która ponawiała ogromny sukces. Album wydany w 1999 roku zatytułowany Millenium, w ciągu jednego tygodnia został sprzedany w ilości miliona. Rok później ukazała się płyta Black&Blue. Kolejny album był swego rodzaju przełomem. Wydany w 2005 roku Never Gone różnił się od poprzednich krążków. Pojawiły się na nim piosenki z wyraźnie odbiegającą od stylistyki grupy tekstami i melodiami. Za produkcję Never Gone odpowiadał m.in. Billy Mann, John Ondrasik, John Fields, The Underdogs, Max Martin i John Shanks. Mimo sukcesów grupy członkowie, jak wielu innych artystów, zmagali się z licznymi nałogami. Alkohol i narkotyki nie były im obce, dodatkowo nieszczęśliwe miłości nie ułatwiały im życia. Obecnie muzycy sami przyznają, że dzięki trudnym chwilom stali się silniejsi, nie tylko jako grupa, ale indywidualnie.

Twórczość obecnie

Grupa artystów nie przestała tworzyć. Po płycie Never Gone powstały trzy albumy – Unbreakable w 2007 roku, This is Us w 2009 oraz In A World Like This w 2013 roku. Najnowszy album został wydany w 2019 roku DNA. Backstreet Boys wracają z rozmachem. Ich obecna trasa koncertowa DNA World Tour jest ich największą od 18 lat. Do promocji koncertów wybrano singiel Chances, którego autorami są Ryan Tedder i Shawn Mendes. Artyści podkreślają, że są z nowego albumu wyjątkowo dumni. Jak powiedział sam Kevin Richardson: „Te piosenki są świetną reprezentacją tego, kim jesteśmy jako jednostki i kim jesteśmy jako grupa. To nasze DNA.”

Backstreet Boys mimo upływu lat wciąż mają rzeszę fanów. Prawdziwe piosenki, komponowane prosto z serca, sprawiają, że każda osoba jest w stanie odnaleźć wśród wszystkich produkcji grupy coś dla siebie.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone