Zamknij

Pracujesz za granicą? Sprawdź, jak najszybciej wysłać pieniądze rodzinie w Polsce!

11:07, 19.07.2018 | Materiał Partnera
Skomentuj

Na pracę za granicą decyduje się coraz więcej Polaków. Wielu z nich emigruje zarobkowo, by wesprzeć swoje rodziny w kraju. Polacy pracujący za granicą szukają najlepszego sposobu, by przesłać pieniądze do Polski w jak najszybszy i jednoczenie najtańszy sposób – w końcu chodzi o ich ciężko zarobione pieniądze. Spośród wielu możliwości, jedna wydaje się najbardziej odpowiadać ich zapotrzebowaniu. Sprawdźcie, jak wysyłać pieniądze z zagranicy do Polski!

Jak policzył brytyjski urząd statystyczny w 2017 r., w Wielkiej Brytanii mieszkało ponad milion Polaków. Zdecydowana większość z nich wyjechała na Wyspy w poszukiwaniu pracy. UK to zdecydowanie najpopularniejsza destynacja wśród polskich emigrantów zarobkowych. Tylko w ciągu roku liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii wzrosła o 86 tys. Największy wzrost liczby naszych rodaków w UK miał miejsce po wstąpieniu Polski do UE. Otwarte granice, a przede wszystkim lepsze zarobki spowodowały, że wielu Polaków zdecydowało się wyjechać do pracy za granicę.

Większość z nich wybrała rozstanie z rodziną i wspieranie jej finansowo na odległość. Jednak system przesyłania pieniędzy z zagranicy jest bardziej skomplikowany niż przelewy, z jakimi mamy do czynienia na co dzień. Przelewy online wewnątrz kraju zazwyczaj są bezpłatne i docierają na konto odbiorcy najpóźniej następnego dnia. Przelew do Polski z UK w przypadku korzystania z usług banku już tak sprawnie nie przebiega. Decydując się na tę usługę za pośrednictwem banku powinniśmy liczyć się nie tylko ze stosunkowo wysokim kosztem za przelew do Polski z UK, ale i z dłuższym czasem jego realizacji. Przelew dokonywany tą metodą bardzo często przechodzi przez kilku pośredników, z których każdy pobiera swoją prowizję i wydłuża czas zrealizowania przelewu.

Najlepszym sposobem na przelewy z UK do Polski mogą być przekazy pieniężne. Nie tylko ograniczają liczbę pośredników do jednego, ale i oferują przekazanie pieniędzy odbiorcy w ciągu niecałej godziny. Gwarancję szybkiej realizacji usługi daj m.in. platforma Monetia24, która oferuje tanie przelewy z UK do Polski. Pieniądze mogą być przekazane z karty nadawcy na kartę odbiorcy i to w ciągu 30 minut lub w formie osobistego odbioru gotówki w punktach Monetia24, których w całej Polsce jest prawie 700.

Zaletą przekazów pieniężnych jest niewielka prowizja pobierana przez pośrednika w porównaniu z opłatami za przelew bankowy. Dla przykładu za przelew z UK do Polski w wysokości 500 funtów za pośrednictwem strony Monetia24 zapłacimy jedynie 5,68 funta. Prowizja w tym przypadku naliczana jest proporcjonalnie do wysyłanej kwoty. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość automatycznego przeliczenia zagranicznych walut na złotówki po aktualnym kursie. W ten sposób będziemy dokładnie wiedzieć, jaką kwotę w rodzimej walucie otrzyma odbiorca.

Jest to więc najszybsza i najtańsza forma wysyłania pieniędzy za granicę, z której mogą skorzystać pracujący w Wielkiej Brytanii Polacy. Dodatkowo przekazy pieniężne to również gwarancja bezpieczeństwa naszych pieniędzy.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone