Zamknij

Profile wykończeniowe PCV i ich rodzaje

14:06, 30.05.2018 | Materiały Partnera
Skomentuj
Fot. Materiał partnera

Prace wykończeniowe należą do jednych z najtrudniejszych. Wynika to głównie z faktu, że bardzo często są one ostatnimi, które robimy podczas remontu i po prostu nie mamy na nie już siły. Poznaj rodzaje profili wykończeniowych PCV i przekonaj się jak łatwe są w późniejszym użytkowaniu.

Profile klasyczne czy dekoracyjne

Profile wykończeniowe idealnie sprawdzają się jako elementy maskujące. Najczęściej stosowane są w przypadku układania wykładzin PCV na podłodze. W takich wypadkach zawsze powstają nierówności lub strzępienia, które dobrze jest ukryć. Jeżeli nawet mamy idealnie dopasowaną wykładzinę podłogową to i tak warto jest uzupełnić ją o listwę z przyczyn czysto estetycznych. Profile PCV zachwycają bowiem bogatą kolorystyką i wzornictwem. Jeżeli mamy problem z dobraniem listwy to podłoża zawsze można postawić na kontrast lub dopasować ją do ściany. Profil PCV stanie się w takim wypadku łącznikiem dwóch prostopadłych powierzchni, co również będzie prezentowało się niezwykle efektownie.

Profile wykończeniowe PCV i jego rodzaje

Najbardziej popularne profile wykończeniowe dostępne są na wygodnej rolce. Wystarczy, że wybierzemy interesującą nas długość i możemy przystąpić do pracy w domu. Profile wykończeniowe PCV mogą pełnić również dodatkowe funkcje. Na rynku dostępne są modele wyposażone dodatkowo w miejsce na ukrycie przewodów. Jest rozwiązanie szczególnie często wybierane przez rodziców dzieci. W takim wypadku wszelkiego rodzaju kable i przewody są bowiem skutecznie schowane przed ciekawością małych rączek. Dużo łatwiej jest bowiem zabezpieczyć samą końcówkę, która wychodzi z listwy niż cały kabel, który prowadzony jest po pokoju. Profile wykończeniowe PCV różnią się między sobą budową także w zależności od tego, na jakiej powierzchni będą one stosowane. Produkty przeznaczone do wykończenia okien wyposażone są w dodatkową w siatkę. Jeżeli zaś listwa PCV ma być użyta do drewnianych powierzchni, to jest ona uzupełniona o elementy metalowe lub aluminiowe pozwalające na jej przykręcenie do tego rodzaju powierzchni.

Zadbaj o estetyczne dodatki

Listwy PCV, aby prezentowały się jeszcze lepiej, powinny być uzupełniony o praktyczne dodatki. Doskonale sprawdzają się one, jeżeli używamy ich na powierzchniach posiadających kąty. W takim wypadku mamy bowiem dwa wyjścia. Po pierwsze możemy ją po prostu zagiąć i poprowadzić się do dalszej części lub uciąć, użyć kątownika i kontynuować pracę. Elementy wykończeniowe stosuje się również na początku i na końcu listwy tak, aby ukryć miejsca cięć. Użycie tych dodatków powoduje, że listwa prezentuje się elegancko i w pełni spełnia swoje zadanie.

(Materiały Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone