Zamknij

Zostało coraz mniej czasu do złożenia PIT-u! Przekonaj się, jak zrobić to bez wychodzenia z domu

14:50, 28.02.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Rozliczenie PIT 2018 stanowi obowiązek ustawowy każdego podatnika, niezależnie od źródeł jego dochodu. Czasu na wypełnienie deklaracji podatkowej za ubiegły rok pozostało już coraz mniej. Nie warto zwlekać i wypełniać potem w pośpiechu PIT-u na ostatni moment. Zdecydowanie lepiej zrobić to na spokojnie teraz.

Jakie obowiązki spoczywają na pracodawcy w zakresie deklaracji PIT za 2017 rok?

Każdy pracodawca, który zatrudnia pracowników, ma obowiązek do 28 lutego bieżącego roku przekazać im PIT-11, w którym będzie znajdować się informacja o wysokości dochodu oraz kwotach odprowadzonych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Dokument ten można przekazać zatrudnionej w swojej firmie osobie bezpośrednio, korzystając z formy papierowej, lub – jeśli pracownik wyrazi taką zgodę – drogą elektroniczną, w formie załącznika do e-maila. Pracodawcy, którzy z jakichś powodów nie wywiążą się z powyższego obowiązku, muszą liczyć się z karą za wykroczenie skarbowe, która wiąże się z mandatem w wysokości maksymalnie 27 720 złotych. Jednak standardowo fiskus obciąża pracodawcę karą nie wyższą niż 2772 złotych.

PIT-y 2018 rozliczenie. Jak najłatwiej rozliczyć deklarację PIT za 2017 rok?

Branie dnia wolnego w pracy, dojazd do urzędu, następnie stanie w długich kolejkach w oczekiwaniu na obsłużenie – chyba nie ma kogoś, kto lubiłby tę czynność. Aby ułatwić sobie życie i uniknąć niepotrzebnego tracenia czasu, warto zapoznać się z funkcjonowaniem aplikacji służących do rozliczania PIT-u przez internet. Jednym z nich jest program PIT 2018, dostępny na stronie internetowej pitax.pl/rozliczenie-pit. Zasady jego działania są proste: podajemy swoje dane, wykazujemy źródło uzyskania przychodu za 2017 roku, następnie podajemy pełną kwotę dochodu oraz zaliczki, jakie pracodawca odprowadził za nas na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne w ciągu roku. Do tego będzie nam potrzebny PIT-11 lub kilka PIT-ów 11 (jeśli w danym roku podatkowym pracowaliśmy dla kilku firm). Program, krok po kroku, przeprowadzi nas przez kolejne punkty i wskaże, gdzie należy wpisać dane. Wybierając PIT 201 program, możemy w ten sposób rozliczyć siebie, ale też siebie i małżonka lub osoby trzecie, na przykład rodzica. Co ważne, w rocznym rozliczeniu możemy uwzględnić przysługujące nam ulgi na internet, na mieszkanie czy na osobę niepełnosprawną, którą się opiekujemy. Gdy już wypełnimy PIT, wystarczy przesłać go drogą elektroniczną do właściwego nam urzędu skarbowego. Jako potwierdzenie wysyłki dokumentu otrzymamy na swoją skrzynkę e-mailową Urzędowe Potwierdzenie Odbioru.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone