Zamknij

Jaką pilarkę łańcuchową kupić?

10:27, 22.01.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Piła łańcuchowa nie jest tylko gadżetem, służącym budowaniu nastroju grozy w amerykańskich horrorach słabej jakości. Nie stanowi również atrybutu na stałe przynależnego wąsatemu drwalowi, który ma ramiona jak wysięgnik bardzo, bardzo ciężkiej koparki. Gdy posiadasz dom z ogrodem, sadem oraz dojazdem otoczonymi szpalerem drzew, pewne modele pił łańcuchowych dostępnych w sklepie, zostały stworzone specjalnie dla Ciebie.

Z czym kojarzy się piła łańcuchowa?

Piła łańcuchowa zazwyczaj kojarzy się z nieuzasadnioną wycinką drzew w Puszczy Białowieskiej albo Tajgi Syberyjskiej. W praktyce urządzenia te również można z powodzeniem stosować do pielęgnacji lasu przy Twoim domu, przycinania krzaków oraz cięcia gałęzi do kominka. Należy jedynie znaleźć odpowiedni model, który rozmiarami oraz mocą będzie zaspokajał Twoje potrzeby. Inny sprzęt przyda się do ogrodu, inny będzie odpowiedni do ścięcia bardzo wysokiej sosny.

Rodzaje pił łańcuchowych

Główny podział pił łańcuchowych odnosi się do zastosowanego w nich napędu. Mogą być zasilane silnikiem spalinowym albo elektrycznym.

Co warto jest wiedzieć o silniku spalinowym?

Najczęściej spotykanym napędem w pilarkach jest silnik spalinowy. Największą jego zaletą jest bardzo duża mobilność. Pilarkę spalinową można zabrać ze sobą wszędzie. Będzie zawsze tam, gdzie będziesz jej potrzebował. Nie musisz się ograniczać dostępem do energii.

Dwusuwowy silnik

Pilarki spalinowe w zdecydowanej większości wyposażone są w dwusuwowy, czy dwutaktowy silnik, który poza benzyną wymaga do odpowiedniego spalania paliwa w cylindrze przystosowanego do niego oleju. Sama benzyna jest dla silnika spalinowego zbyt sucha. Bez niewielkiej ilości oleju, urządzenie nie będzie miało właściwego smarowania. Z kolei brak smarowania szybko spowoduje zatarcie napędu oraz uszkodzenie piły łańcuchowej na stałe. Naprawa w takiej sytuacji będzie bardzo droga. W związku z tym, pamiętaj że gdy zdecydujesz się na zakup pilarki spalinowej to musisz zadbać o właściwą mieszankę benzyny oraz oleju w stosunku zgodnym z zaleceniami producenta, występującymi w instrukcji obsługi.

Jaką pilarkę spalinową warto jest kupić?

Bez wątpienia na uwagę zasługują pilarki łańcuchowe, dostępne w dobrych sklepach z narzędziami, firmy NAC. Jest to pilarka wyposażona w duży silnik o mocy trzech koni mechanicznych. Poza tym, nadaje się do wszelkich prac. Od tych w ogrodzie, przez te na działce, aż po prace gospodarskie. Jest to bardzo bezpieczna piła łańcuchowa, ponieważ posiada mechanizm natychmiastowego zatrzymania łańcucha i wbudowane amortyzatory. Na również gruby łańcuch, który na pewno się nie zerwie.

Jakie zalety mają silniki spalinowe?

Silniki spalinowe są mocne oraz trwałe. Można je spotkać w zupełnie amatorskich pilarkach oraz w takich w pełni profesjonalnych. Pilarki dostępne w sklepach z tego rodzaju silnikami, są niestety bardzo głośne, wydzielają duże ilości spalin oraz wymaga systematycznego serwisowania. Zresztą ten problem dotyczy wszystkich urządzeń spalinowych. Natomiast wadą silników elektrycznych często jest zbyt krótki kabel. Piły łańcuchowe – sklep z wysokim standardem zaoferuje Ci urządzenia najwyższej jakości. Sprawdź w swojej okolicy odpowiednie punkty.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone