Zamknij
REKLAMA

Koronowo zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

08:02, 08.01.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

Przed nami 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji włączy się Koronowo i Mąkowarsko.

Tegorocznej imprezie, która zaplanowana jest na 13 stycznia towarzyszyć będzie hasło „Gramy dla dzieci małych i bez focha. Na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych". Warto zauważyć, że do tej pory gmina Koronowo we wszystkich edycjach zebrała już ponad milion złotych. Tym razem z puszkami kwestować będzie 70 wolontariuszy. Na rzecz koronowskiego sztabu WOŚP - działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koronowie - zagra także Mąkowarsko.

Wydarzenie w hali MGOSiR rozpocznie się o godzinie 14:30. Tego dnia koncertować będą:

Black Hawk - szkolny zespół rockowy z Wtelna. Tworzą go: Nina Malcer, Marta Właśniak, Tymoteusz Zadrożny i Michał Kolankowski. Opiekunem grupy jest p. Anna Kąkol. Zespół dał się poznać już koronowskiej publiczności m.in. podczas Jam Session Blues & Rock, 650. urodzin miasta, Święcie Plonów w Samociążku, szkolnych uroczystościach oraz w czasie bydgoskiego "Biegu dla Ignasia". Nie jest im obca twórczość takich zespołów jak chociażby Hey, Guns N' Roses oraz Jack White.

Projekt Pandora - zespół, który tworzą bydgoscy muzycy istnieje od kilku lat. W repertuarze znajdują się głównie hard rockowe i metalowe utwory. Zespół zdobył nagrodę główną na trzecim Systematycznym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych. Wielokrotnie wspierali oni WOŚP w miastach regionu. W sieci można odnaleźć także teledysk do utworu "Z otwartą raną", nagrany przy współpracy z hokeistami BKS-u Bydgoszcz.

Hekses - zespół z pogranicza hard-rocka i heavy-metalu z charyzmatycznym wokalem Anny Szczęsnej. Muzycy rodem z Bydgoszczy zdobywali nagrody m.in. na Jaszczur Festiwal Lisewo oraz Dobra strona rocka.

Sielska - zdobywcy prestiżowej nagrody Czwórka Reggae Contest organizowanym przez Program Czwarty Polskiego Radia. Jak sami o sobie mówią grają muzykę flexi pop. Występowali na największych festiwalach muzycznych w Polsce w tym na Przystanku Woodstock, Jarocin Festiwal oraz Ostróda Reggae Festival.

Oprócz tego przed publicznością zaprezentuje się grupa teatralna PAPA-YA! z premierowym przedstawieniem. Nie zabraknie też zabawy „Kto da więcej?" ze złotym serduszkiem od koronowskich złotników w roli głównej, smakołyków od Kół Gospodyń Wiejskich, animacji Klauna Bobka i światełka do nieba. Coś specjalnego przygotował też LKT "Wyczół" Gościeradz i Surowiec Rally Team.

Wzorem z ubiegłej edycji do akcji przyłączyło się także Stowarzyszenie Rowerowe Koronowo. Cykliści przejadą szlakami koronowskich ścieżek rowerowych. Aby wziąć udział wystarczy wrzucić do puszki wolontariusza WOŚP przed startem jedyne 10 zł. Star spod hali MGOSiR o godzinie 12:00.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone