Zamknij

Wizyta dzieci w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej

18:25, 10.10.2018 | Paulina Jeszka
REKLAMA
Skomentuj
Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem fot. Mateusz Chruściński

W dniu 05.10.2018 roku trzy klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II oraz przedszkolaki z Misiowej Chatki w Koronowie odwiedziły jednostkę Straży Pożarnej w Koronowie.

Na miejscu strażacy zaprezentowali wozy strażackie oraz sprzęt pożarniczy, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Każdy mógł usiąść za kierownicą wozu, zobaczyć umundurowanie, a nawet przymierzyć hełm strażacki. Nie sposób było przy tej okazji nie wspomnieć o zasadach bezpieczeństwa i sytuacjach, w których należy zawiadomić straż pożarną.

Praca strażaka to nie tylko pożary, ale także wypadki samochodowe, ratowanie zwierząt i mienia. Dzieci miały możliwość zobaczenia instruktażu udzielania pierwszej pomocy przez strażaków, którzy wyjaśnili jak ważna jest szybka i skuteczna pomoc osobie poszkodowanej. Wychowankowie utrwalili sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy – 112. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem.

Podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu. Uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami, odblaskami oraz słodkościami, dzięki współudziale pracowników Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

(Paulina Jeszka)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone