Zamknij

Pierwsza inscenizacja "Bitwy pod Koronowem" [KALENDARIUM]

14:24, 16.09.2018 | Igor Nigmański
REKLAMA
Pierwsza inscenizacja Bitwy pod Koronowem z Krzyżakami, odbyła się 12 października 2003 roku na terenie dawnych ogrodów więziennych fot. UM w Koronowie

Już 15 lat minęło od pierwszej inscenizacji "Bitwy pod Koronowem" - imprezy, która na trwałe wpisała się w kalendarz wydarzeń organizowanych na terenie gminy.

Pierwsza inscenizacja "Bitwy pod Koronowem" z Krzyżakami, odbyła się 12 października 2003 roku na terenie dawnych ogrodów więziennych. Organizatorem było Towarzystwo Miłośników Ziemi Koronowskiej z Koronowską Drużyną Harcerską "Czupierzaki" i Urzędem Miejskim. Po raz pierwszy zaprezentowało się bractwo rycerskie rodzeństwa Mikołajewskich z Koronowa.

Z kolei pierwszy "Festyn Cysterski", odbył się w tym samym roku, ale 24 lipca na skwerze im. Króla Jagiełły (ul. Bydgoska). Organizatorami było Towarzystwo Miłośników Ziemi Koronowskiej, Koronowskie Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki "Szczęśliwa Dolina" oraz Urząd Miejski w Koronowie. Otwarcie nastąpiło na Placu Zwycięstwa, skąd korowód wyruszył na skwer przy kościele. Tam odbyła się giełda staroci, zwiedzanie pocysterskiej świątyni, tańce i pieśni średniowieczne, inscenizacja nadania praw miejskich i fragmentów bitwy oraz różnego typu gry i zabawy plebejskie.

Źródło:

Grzegorz Myk Kalendarium ważniejszych wydarzeń w Koronowie z lat 1989-2008 [w:] Dzieje Koronowa Koronowo 2009

(Igor Nigmański)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone