Zamknij
REKLAMA

Przywracają pamięć o Juliuszu Dudzińskim z Gościeradza

08:03, 14.06.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj
Ciała Dudzińskiego nigdy nie odnaleziono fot. wikipedia

Są uczniami bydgoskiego "elektronika". Paweł Przepióra i Michał Kalinowski zajęli się promowaniem postaci Juliusza Dudzińskiego - polskiego przedwojennego polityka, posła na Sejm, dowódcy szwadronu w stopniu rotmistrza, poległego w czasie kampanii wrześniowej podczas obrony Lublina. Przez wiele lat Juliusz Dudziński prowadził gospodarstwo rolne w pod koronowskim  Gościeradzu.

- Zajęliśmy się promocją postaci J.Dudzińskiego, ponieważ wybraliśmy go jako bohatera naszego projektu na Sejm Dzieci i Młodzieży - mówią Paweł i Michał.

Uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy założyli profil facebookowy Historia Juliusza Dudzińskiego. Powstała także strona internetowa, gdzie opisany jest biogram Dudzińskiego oraz obrona Lublina. To z inicjatywy tych młodych ludzi w Gościeradzu została umieszczona tabliczka upamiętniająca postać posła i bohatera narodowego. To jednak nie wszytko. Paweł Przepióra i Michał Kalinowski nagrali film, który można obejrzeć na serwisie You Tube (dostępny także pod tym artykułem).

- Dudziński jest człowiekiem bliskim nam (ponieważ mieszkał w naszej okolicy) oraz ma bardzo ciekawą historię swojego życia. Dlatego właśnie go wybraliśmy - wyjaśniają nam nasi rozmówcy.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Mieszkaniec KoronowaMieszkaniec Koronowa

1 0

Dobrze, że upamiętnia się pozytywnych bohaterów. 13:23, 14.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone