Zamknij
REKLAMA

Jechał przez Tryszczyn mając 2,5 promila. Zatrzymał go policjant

12:07, 28.02.2019 | podkom. Lidia Kowalska Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy
REKLAMA
Skomentuj
Uwagę funkcjonariusza zwrócił styl jazdy kierowcy oraz wykonywane przez niego nieskoordynowane manewry fot. ilustracyjne

Mieszkaniec powiatu bydgoskiego odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. 26-latka zatrzymał policjant z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, który jechał do pracy. Zatrzymany miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjant z bydgoskiego Oddziału Prewencji jadący na służbę zatrzymał pijanego kierowcę. Zdarzenie miało miejsce dzisiejszej nocy (28.02.2019) około 0:35 na DK25 w miejscowości Tryszczyn. Wówczas policjant jadąc wspomnianą drogą zauważył niewłaściwie  jadącego peugeota.

Uwagę funkcjonariusza zwrócił styl jazdy kierowcy oraz wykonywane przez niego nieskoordynowane manewry przy prędkości około 30 km/h, m. in. Wjeżdżanie na przeciwległy pas ruchu. Widząc to policjant, zachowując wszelkie środki ostrożności, w dogodnych warunkach dał sygnał do zatrzymania i zajechał mu drogę. Kierujący peugeotem zatrzymał się na pobliskim wjeździe na parking. Wówczas funkcjonariusz podszedł do niego i zabezpieczył kluczyki od pojazdu, uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę 26-latkowi. W międzyczasie poinformował o całej sytuacji swojego dyżurnego, który na miejsce skierował patrol ruchu drogowego.

Podczas rozmowy z mężczyzną nie było wątpliwości, że spożywał alkohol. Potwierdziło to też badanie trzeźwości. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie i wiózł ze sobą pasażera. Dodatkowo policjanci ustalili, że 26-latek ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

(podkom. Lidia Kowalska Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone