Zamknij
REKLAMA

Areszt dla 19-latka za posiadanie narkotyków

12:58, 05.02.2019 | kom. Przemysław Słomski Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz
REKLAMA
Skomentuj
Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na dwa miesiące fot. policja

Bydgoscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zabezpieczyli marihuanę i MDMA. Z zabezpieczonych narkotyków można by było zrobić ponad 70 porcji. Do sprawy zostały zatrzymane trzy osoby. Jedna z nich została aresztowana na najbliższe dwa miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z bydgoskiego wydziału narkotykowego. Z ich wiedzy wynikało, że jeden z mieszkańców powiatu bydgoskiego może posiadać zakazane środki psychoaktywne. Funkcjonariusze wytypowali go i namierzyli jego miejsce zamieszkania. Przystępując do działania pojechali późnym popołudniem pod wytypowany adres.

Tam zauważyli, jak na posesję wjeżdżają trzy samochody. Kierowcy pojazdów, po zaparkowaniu, weszli do budynku. Po chwili mężczyźni opuścili dom. Wówczas kryminalni przystąpili do realizacji.

Osoby na widok funkcjonariuszy rzuciły się do ucieczki. Dwóch z nich od razu zostało zatrzymanych i obezwładnionych. Trzeci wpadł w ręce policjantów po krótkim pościgu. W trakcie ucieczki 19-latek wyrzucił woreczki z zielonym suszem roślinnym, brązowym proszkiem oraz aluminiowe zawiniątko.

Kryminalni przeszukali mieszkanie zatrzymanego 24-latka, gdzie zabezpieczyli woreczki z brązowym proszkiem. Ponadto, zabezpieczyli wagę elektroniczną. Taką samą substancję policjanci znaleźli w portfelu trzeciego z zatrzymanych mężczyzn (23l.).

Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone środki to marihuana i MDMA. Cała trójka została zatrzymana i dowieziona do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z Koronowa. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 24 i 23-latkowi zarzut posiadania narkotyków.

Natomiast 19-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Policjanci doprowadzili go do prokuratury. Oskarżyciel po jego przesłuchaniu wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na dwa miesiące.

(kom. Przemysław Słomski Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

MrsMrs

0 0

Czyli w Koronowie? 15:12, 05.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone