Zamknij
REKLAMA

Trwa akcja niesienia pomocy pogorzelcom z Gościeradza

14:40, 08.01.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj
Całkowitemu spaleniu uległo wnętrze budynku fot. OSP Wtelno

Była sylwestrowa noc. Kiedy inni świętowali nadejście nowego roku, oni przeżywali życiowy dramat. Mowa o rodzinie Gordonów z Gościeradza, którym ogień strawił dorobek życia.

Informacje o zdarzeniu strażacy z OSP KSRG Gościeradz otrzymali tuż po północy.

- Ruszyliśmy dwoma zastępami, średnim i ciężkim samochodem. Wezwanie okazało się dramatyczne. Piętro dużych rozmiarów domu było już zajęte ogniem, który po drewnianych boazeriach i schodach "zszedł" na dół i wydostawał się drzwiami wejściowymi na parterze. Na szczęście w środku nie było nikogo z mieszkańców - relacjonowali wydarzenia z feralnego dnia miejscowi strażacy. Oprócz nich na miejscu działania prowadzili także strażacy z Wtelna oraz Bydgoszczy.

Gaszenie trwało do godziny 4:30. Jak się później okazało całkowitemu spaleniu uległo wnętrze budynku. Prawdopodobna przyczyna to nieszczelny komin. Gdy wybuchł pożar w domu przebywała babcia, która poinformowała rodzinę.

Urząd Gminy w Koronowie dla pogorzelców przygotował kontener mieszkalny. Założony został także specjalny rachunek bankowy w celu gromadzenia środków „Pomoc Pogorzelcom Gościeradz - Kopalnia".

Rachunek: Bank Spółdzielczy w Koronowie

18 8144 0005 2001 0000 0521 0042.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone