Zamknij
REKLAMA

Święta na drogach regionu. Nietrzeźwi wsiadali za kierownicę

13:47, 27.12.2018 | podkom. Lidia Kowalska Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy
REKLAMA
Skomentuj
Trzem kierującym zatrzymano prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu fot. policja

Zakończyły się działania „Bezpieczny Weekend Boże Narodzenie 2018". Podczas tej akcji na drogach powiatu bydgoskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby. Funkcjonariusze nie tylko kontrolowali prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących.

Okres świąteczny charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, dlatego też bydgoscy policjanci prowadzili na drogach działania "Bezpieczny Weekend Boże Narodzenie 2018". Działania te miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

Podczas minionego świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało więcej policyjnych patroli. Ich wzmożone działania doprowadziły do zatrzymania praw jazdy 22 kierującym. W 17 przypadkach za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym, w 2 za spowodowanie kolizji i 3 kierującym, którzy wcześniej spożywali alkohol. Podczas ostatnich sześciu dni doszło do 2 wypadków, w których zginęły 2 osoby. Bydgoscy policjanci odnotowali również w tym czasie 110 kolizji.

W trakcie kontroli drogowych policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, prędkość, stan techniczny pojazdów oraz to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Okazało się, że głównymi „grzechami" kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich umiejętności.

(podkom. Lidia Kowalska Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone