Zamknij
REKLAMA

Bezpieczne święta na drogach. Policja apeluje o ostrożność

12:36, 23.12.2018 | kom. Joanna Jakubas Wydział Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy
REKLAMA
Skomentuj

Przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia apelujemy do kierowców o ostrożność, rozwagę, aby nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jak co roku w okresie świąt kujawsko-pomorscy policjanci będą prowadzić działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci kontrolować będą m.in. prędkość, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci.      

Okres świąteczny charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, dlatego też od piątku (21.12) do środy (26.12) kujawsko-pomorscy policjanci będą prowadzić działania pn. „Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie". Na drogach będzie więcej policyjnych patroli. Wzmożone działania na drogach prowadzone są głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą sprawdzać prędkość z jaką jadą kierowcy, ich trzeźwość, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz  sposób przewożenia dzieci. Będą zwracać również uwagę na stan techniczny pojazdów oraz sprawdzać prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.          

W ubiegłym roku, w okresie Świąt Bożego Narodzenia (22-26.12.2017 r.) na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 17 wypadków drogowych, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 20 zostało rannych. Ponadto, policjanci zatrzymali 50 osób, które wsiadły za kierownicę, pomimo tego iż wcześniej piły alkohol.

Apelujemy o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze oraz o przestrzeganie przepisów przez użytkowników dróg, zarówno zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych użytkowników dróg.

W święta może być bardzo zmienna pogoda. Weźmy to pod uwagę i dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze, tak byśmy szczęśliwie dojechali do swoich bliskich. Jeśli jest to możliwe wyjedźmy wcześniej byśmy nie musieli się spieszyć i stresować korkami, które w tym okresie bywają niemożliwe do uniknięcia. Dlatego, też przed wyruszeniem w trasę sprawdźmy czy samochód jest sprawny, zwróćmy uwagę na to czy wszystkie światła mamy sprawne, czy pojazd ma ważne badania techniczne i czy wszystkie płyny są uzupełnione.

Apelujemy, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu!

ZAKAZY W RUCHU DROGOWYM W OKRESIE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ NOWEGO ROKU 2019 r.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów  na drogach (tekst jednolity; Dz. U z 2018 r., poz. 2353); „wprowadza się okresowe ograniczenie ruchu pojazdów, o których mowa w § 1 [zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton, z wyłączeniem autobusów], poprzez zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju, w następującym terminie:


25 Grudnia 2018 r. 08:00 - 22:00
26 Grudnia 2018 r. 08:00 - 22:00
1 Stycznia 2019 r. 08:00 - 22:00

(kom. Joanna Jakubas Wydział Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone