Zamknij
REKLAMA

Pożar pomiędzy Mąkowarskiem a Pruszczem. Sprawę bada policja

14:45, 18.07.2018 | Igor Nigmański
REKLAMA
Skomentuj
Policjanci prowadzą dochodzenie mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia i ujęcia ewentualnego sprawcy fot. Komenda Powiatowa Policji w Tucholi

16 lipca w okolicach Motyla doszło do bardzo groźnego pożaru poszycia leśnego i pola. Jak wstępnie ustalili policjanci prawdopodobną przyczyną było podpalenie.

Jako pierwsi palące się ściernisko zauważyli policjanci z Gostycyna, którzy patrolowali teren.

- Informacje o pożarze przekazali dyżurnemu tucholskiej komendy, który powiadomił straż pożarną. Do momentu przyjazdu strażaków, policjanci dzielnie próbowali ugasić palące się ściernisko - relacjonuje Bartosz Wiese z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi. - Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał w kierunku lasu, zboża i zabudowań gospodarczych. Do akcji gaśniczej włączyły się zastępy straży pożarnej i właściciel płonącego pola - dodaje.

Poprzez wyoranie pasa ziemi, mężczyzna szybko odciął drogę rozprzestrzeniającemu się ogniowi. Jak oszacował właściciel spłonęło 13,5 ha ścierniska, 5 ha zboża, 1 ar lasu i 2 ary łąki. Wartość poniesionych strat to 25 tys. złotych.

- Wstępne ustalenia wskazują, że prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie - informują tucholscy policjanci.

Mundurowi prowadzą dochodzenie mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia i ujęcia ewentualnego sprawcy.

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Tucholi.

(Igor Nigmański)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Gość 1 Gość 1

1 0

Skoro niby policja zawiadomila straż dlaczego ja nie myślałam poinformowana ze juz zostało coś takiego zgłoszone i po rozmowie mojej z operatorem 112 po kilku sekundach zostały włączone sygnały straży w Pruszczu Bagienicy i Mąkowarsku. Na miejscu zanim dojechać policja byłam ja ???????????? śmieszne to co piszecie 18:39, 19.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone