Zamknij

Złodziej w rękach koronowskiej policji. Na włam pojechał rowerem

13:33, 11.01.2018 | asp. szt. Lidia Kowalska
REKLAMA
Skomentuj

Łącznie 6 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem i usiłowania dokonania usłyszał 32-latek, który tydzień temu (04.01.2018) włamał się do domu jednorodzinnego i ukradł szkatułkę z biżuterią. Tego dnia nie spodziewał się jednak, że jego przyjazd rowerem na miejsce przestępstwa zarejestrowała, zainstalowana nieopodal, kamera monitoringu.

Elektronarzędzia, drewniana szafka z dokumentami, pieniądze, papierosy i kasetka z biżuterią padały łupami złodzieja z Koronowa, który na miejsce dokonania ostatniego z włamań wybrał się rowerem. Zamaskowanego szalikiem mężczyznę ujęła kamera monitoringu zainstalowana w pobliżu miejsca zdarzenia.

Sytuacja miała miejsce tydzień temu (04.01.2018) w jednej z miejscowości gminy Koronowo. „Rowerzysta" jak gdyby nigdy nic, w ciągu dnia, podjechał do jednego z domów, wszedł do środka i zabrał szkatułkę z biżuterią, a po jakimś czasie odjechał z łupem pod pachą. Nie spodziewał się zupełnie, że jego dojazd na miejsce włamania i powrót zarejestrował monitoring.

O powyższym pokrzywdzony poinformował policjantów w komisariatu w Koronowie. Prowadzone przez kryminalnych działania pozwoliły wytypować i ustalić sprawcę tego czynu. W miniony wtorek (09.01.2018) mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim  32-letni mieszkaniec Koronowa, który pożyczył rower, by móc dojechać w wybrane miejsce przestępstwa.

W toku prowadzonych czynności koronowscy policjanci udowodnili, że to nie jedyna kradzież z włamaniem, której mężczyzna się dopuścił. Z ich ustaleń wynikało, że włamania do: garażu, apteki, dwóch sklepów i stacji paliw zaistniałe w ostatnim czasie w różnych miejscowościach gminy Koronowo, są jego autorstwa. Łączna suma strat we wszystkich tych czynach to kwota ponad 45 tysięcy złotych.  

32-latek usłyszał 5 zarzutów kradzieży z włamaniem i jeden usiłowania włamania. Dzisiaj (11.01.2018) prokurator, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, zastosował wobec niego dozór policji. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(asp. szt. Lidia Kowalska)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone