Zamknij

Dzieci z sołectwa Okole, dbają o porządek w swoich wioskach

09:55, 12.04.2017 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj
To nie pierwsza tego typu akcja przeprowadzona przez mieszkańców sołectwa Okole

Młodzi mieszkańcy Stopki i Okola przy pomocy dorosłych porządkują najbardziej zaśmiecone miejsca na terenie swojego sołectwa.

- W tym roku rozpoczęliśmy sprzątanie naszych wiosek Stopki i Okola już w marcu. Prace te rozłożyliśmy w czasie, bowiem jest bardzo dużo do zrobienia. Po zimie nazbierało się mnóstwo śmieci – relacjonuje sołtys Barbara Heise.

Godnym podkreślenia jest fakt, że do akcji z własnej inicjatywy włączyły się dzieci,które od kilku dni sukcesywnie sprzątają najbardziej zaśmiecone miejsca. Są to: Julia Sobczyk, Małgorzata Promińska, Magdalena Kępa, Oliwia Ufnal, Jakub Kolankowski, Jakub Łęgowski, Jakub Żuchelkowski, Jakub Szefs, Dominik Nowicki, Mariusz Machowiec oraz bracia Mateusz i Michał Knepka. Tylko w samej Stopce dzieci nazbierały ok .70 worków śmieci. A to jeszcze nie wszystko. 

- Po świętach czeka nas sprzątanie Okola. Do akcji włączyli się również dorośli: Panie Ania Tomaszewska, Agnieszka Szefs, Ewa Kępa oraz Państwo Rybakowie, Biedakowie i Jabłońscy. Całą akcję pilotuję wraz z mieszkańcami: Anną Tomaszewską, Justyną Heise i Adamem Dobrowolskim, który zasponsorował worki i rękawiczki dla dzieci. Przez najbliższy czas będziemy likwidować kolejne dzikie śmietniki – opowiada sołtys sołectwa Okole.

Organizatorzy akcji zapraszają wszystkich mieszkańców Stopki i Okola do włączenia się w działania. Worki i rękawiczki można odbierać w sklepie "U Adama".

(Redakcja)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone