Zamknij

By ferie były bezpieczne. W Wierzchucinie Królewskim

11:43, 02.02.2018 | asp. szt. Lidia Kowalska
REKLAMA
Skomentuj
Policjanci mają nadzieję, że przekazana wiedza zostanie zapamiętana, a dzieci podczas ferii zimowych i zabaw będą ten czas spędzać bezpiecznie fot. nadesłane

31 stycznia policjanci Zespołu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy przeprowadzili zajęcia w ramach akcji „Bezpieczne ferie" dla  uczniów Zespołu Szkół w Wierzchucinie Królewskim. Do realizacji przedsięwzięcia dołączyli dzielnicowi z Komisariatu Policji w Koronowie.

Bydgoscy policjanci już w połowie stycznia rozpoczęli akcję informacyjno-edukacyjną "Bezpieczne ferie". Ferie zimowe zbliżają się dużym krokiem, a rozpoczną 12 lutego. Dzieci i młodzież w różny sposób będą spędzać czas wolny, dlatego też należy przypomnieć o bezpiecznych aspektach zabaw zimowych i spędzania czasu wolnego.  Mimo, że śniegu na razie nie ma policjanci rozmawiali z uczniami o bezpiecznych zabawach na śniegu oraz konsekwencjach, jakie mogą wyniknąć z brawurowej zabawy.

Policjanci ogniwa wodnego opowiedzieli  uczniom o akcjach ratowniczych, jakie podejmowali w ramach służby oraz o bezpiecznych zachowaniach, o jakich należy pamiętać w przypadku załamania się tafli lodu. Przestroga ta jest dość ważna ponieważ choć dzieci wiedzą, że nie wolno wchodzić na zamarznięte akweny, niestety dochodzi do takich zdarzeń, które w konsekwencji niejednokrotnie kończą się tragedią.

W ramach spotkania nie zabrakło również kilku słów na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobie tonącej oraz tego, w jak zapewnić jej bezpieczeństwo zimą do czasu przyjazdu służb ratunkowych.

Natomiast dzielnicowi z Komisariatu Policji  w Koronowie tj. mł. asp. Tomasz Latos i mł. asp. Grzegorz Sternal rozmawiając ze starszą młodzieżą na temat ferii dodatkowo przypomnieli o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zagrożeń w internecie oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Policjanci mają nadzieję, że przekazana wiedza zostanie zapamiętana, a dzieci podczas ferii zimowych i zabaw będą ten czas spędzać bezpiecznie.

(asp. szt. Lidia Kowalska)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone