Zamknij

Policjanci odwiedzili szkołę w Wudzynie. Tematów było sporo

11:53, 08.02.2019 | mł.asp. Sebastian Rink/ Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
REKLAMA
Skomentuj
Wizyta psa służbowego jak zawsze wzbudziła w dzieciach wiele pozytywnych emocji fot. policja

6 lutego funkcjonariusze Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy oraz policjantka z komisariatu w Koronowie byli gośćmi Szkoły Podstawowej w Wudzynie. Policjanci odwiedzili uczniów klas I-III oraz klas IV aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie na drodze, w domu, a także podczas spędzania wolnego czasu w okresie zimowym.

Przewodnik psa służbowego - asp.szt. Krzysztof Dąbrowski przyjechał do dzieci ze swoim psem służbowym. Podczas prelekcji opowiedział najmłodszym o swojej codziennej pracy, przeprowadził krótki pokaz posłuszeństwa oraz przekazał wiele cennych wskazówek dotyczących zachowania w kontakcie z obcym psem. Wizyta psa służbowego jak zawsze wzbudziła w dzieciach wiele pozytywnych emocji.                                                                    

Mimo, że ferie zimowe dla uczniów z naszego regionu dobiegły już końca, podczas spotkania nie zabrakło cennych informacji na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego w okresie zimowym. O zasadach bezpieczeństwa opowiedział st.post. Mateusz Maszudziński z Ogniwa Prewencji na Wodach i Trenerach Przywodnych. Policjant przestrzegał dziaciaki przed wchodzeniem na lód na zamarzniętych akwenach, zjeżdżaniem na sankach w miejscach niebezpiecznych, a także o prawidłowym dostosowaniu ubioru do panujących warunków pogodowych.

Mł. asp. Sebnastian Rink z Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy oraz sierż.szt. Sandra Mindak z Komisariatu Policji w Koronowie omówili zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach wykorzystując do tego „Autochodzik”. Dzięki niemu dzieci miały okazję przećwiczyć na żywo razem z policjantami przechodzenie przez ulicę na przejściu dla pieszych, stosując przy tym wcześniej omówione zasady.

W trakcie pogadanki funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów wskazując dzieciom właściwe zachowania oraz uczulili na noszenie elementów odblaskowych, które wpływają na poprawę ich bezpieczeństwa. Po zakończonym spotkaniu dzieci otrzymały od policjantów gadżety w postaci elementów odblaskowych, które jak obiecały będą stałym elementem ich ubioru.   

REKLAMA
(mł.asp. Sebastian Rink/ Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone