Zamknij
REKLAMA

Co w sąsiednich gminach po wyborach samorządowych?

19:02, 06.11.2018 | Igor Nigmański
REKLAMA
Skomentuj

W gminie Koronowo mieszkańcy dokonali zmiany burmistrza. Stanisława Gliszczyńskiego zastąpi Patryk Mikołajewski z KWW Koronowo Budzi Się. A jak głosowali wyborcy w sąsiednich gminach?

Gmina Dobrcz

W Dobrczu podobnie jak w Koronowie doszło do drugiej tury. Do walki o fotel wójta w pierwszej turze stanęło aż sześciu kandydatów. Przypomnijmy, że cztery lata temu jedynym kandydatem był Krzysztof Szala, który sprawował urząd wójta gminy Dobrcz od 1998 roku. Podczas tegorocznych wyborów w drugiej turze przyszło mu się mierzyć z Andrzejem Berdychem - i to ten drugi wyszedł z pojedynku zwycięsko uzyskując 54,12% głosów. Szala otrzymał 45.88% głosów i po 20 latach pożegnał się ze stanowiskiem.

Gmina Osielsko

U naszych południowych sąsiadów wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej turze. Do walki z urzędującym wójtem Wojciechem Sypniewskim stanął tylko jeden przeciwnik - Andrzej Wiekierak. Wygrał Sypniewski i to ze znaczną różnicą 1731 głosów. Zaufało mu 63.55% wyborców. Oznacza to, że włodarz najbogatszej gminy w województwie będzie sprawował urząd piąty raz z rzędu.

Gmina Sicienko

W Sicienku również wszystko rozstrzygnęło się 21 października, lecz tu zaszły zmiany we władzach. Doświadczony 63-letni urzędujący wójt Jan Wach przegrał z Piotrem Chudzyńskim. Na Wacha zagłosowało 42.55% osób, zaś na Chudzyńskiego 57.45%.

Gmina Sośno

W Sośnie (powiat sępoleński) najwięcej głosów - i to w pierwszej turze - otrzymał dotychczasowy wójt Leszek Stroiński, który kandydował z Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Otrzymał on 1054 głosy, co dało 52.02%. Pokonał on swoich trzech przeciwników: Jacka Grabowskiego, Kamilę Jabłońską oraz Marka Kunka.

Gmina Gostycyn

Tu nie było znacznych emocji, bowiem aktualny wójt Ireneusz Kucharski nie znalazł kontrkandydata. Wybory jednak i tak musiały się odbyć. Kucharski otrzymał 87,67% poparcia. Oznacza to, że dostał 1507 głosów za i 212 przeciw.

Gmina Lubiewo

W leżącej na skrawku Zalewu Koronowskiego gminie do starcia stanęło dwóch kandydatów: Joanna Jastak oraz Henryk Hoppe. Już w pierwszej turze 57.79% poparcia otrzymała Jastak i to ona będzie wójtem przez najbliższe pięć lat.

Gmina Świekatowo

Nadal wójtem w Świekatowie będzie Marek Topoliński, bowiem również nie znalazł on przeciwnika. 1131 osób zaznaczyło na karcie do głosowania TAK. Oznacza to, że 82.37% osób głosujących nadal chce, aby ich gminą rządził Topoliński.

Gmina Pruszcz

Tu także bez zmian. Dariusz Wądołowski otrzymał w pierwszej turze 56.68% poparcia i nadal będzie zasiadał na fotelu wójta. Jego kontrkandydaci zdobyli kolejno: Łukasz Urbański 27.09% poparcia oraz Maciej Różycki 16.23%.

(Igor Nigmański)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone