Zamknij
REKLAMA

Uczennice z Koronowa pojadą na finał wojewódzkiej olimpiady

15:37, 17.05.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj
Teraz przed uczennicami z koronowskiego Zespołu Szkół Zawodowych etap wojewódzki fot. K.Wysocka

16 maja Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy gościło uczniów szkół średnich z terenu powiatu bydgoskiego w ramach powiatowych eliminacji VIII Wojewódzkiej Olimpiady Obrony Cywilnej.

Do rywalizacji przystąpiły cztery dwuosobowe zespoły. W pierwszym etapie młodzież zmagała się z testem, który obejmował takie zagadnienia jak: obrona cywilna, powszechna samoobrona, pierwsza pomoc przedmedyczna i ochrona przeciwpożarowa. Nie zabrakło też części praktycznej. W niej wykwalifikowany ratownik medyczny oceniał wybrane scenki medyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Komisja konkursowa po sprawdzeniu testu oraz ocenie części praktycznej ogłosiła, że pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie (Kornelia Repka, Zuzanna Jakubowicz). Druga lokata przypadła Liceum Ogólnokształcącemu im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie, a trzecie Zespołowi Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych  w Solcu Kujawskim. Stawkę uzupełnił Zespół Szkół Agro-Ekonomicznego im. Bronisława Zamojdzina w Karolewie. Dla zwycięzców i pozostałych uczestników czekały atrakcyjne nagrody.

Teraz przed uczennicami z "Maczka" Finał VIII Wojewódzkiej Olimpiady Obrony Cywilnej. Odbędzie się on 4-5 czerwca 2019 r.

Fot. K.Wysocka

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

koleśkoleś

0 0

Same uczennice na fotografiach :) Panu redaktorowi GENDER wszedł mocno xD 22:05, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

znów świeciznów świeci

4 0

Ten polityk Porzych to też uczennica? 22:24, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone