Zamknij
REKLAMA

W Koronowie zaśpiewali utwory musicalowe i piosenki o miłości

17:36, 10.03.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj
Najpiękniejsze piosenki o miłości zaśpiewały Adrianna i Julia Olędzkie, czyli mama z córką fot. redakcja

Niezwykle klimatyczny był koncert z okazji Dnia Kobiet w koronowskim ratuszu. Publiczność mogła wysłuchać m.in. największych utworów musicalowych oraz piosenek o miłości.

Gościem specjalnym spotkania był Daniel Wyszogrodzki - tłumacz, autor, dziennikarz muzyczny i wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracował on z wieloma czasopismami muzycznymi i kulturalnymi. Jest autorem książki biograficznej Satysfakcja – The Rolling Stones oraz poetyckich przekładów książek Leonarda Cohena Księga tęsknoty. Uczestnicy mogli zapoznać się z najnowszą publikacją książkową Daniela Wyszogrodzkiego Ale musicale! Jest to pierwsze w Polsce tak szerokie ujęcie tego tematu. I to właśnie musicale były motywem przewodnim spotkania w Koronowie. Największe utwory tej formy teatralnej zaśpiewały Milena Kanabus oraz Judyta Wenda. Przy akompaniamencie towarzyszył im Michał Kuźmiński - wykładowca akademicki, uczestnik Konkursów Chopinowskich.

To jednak nie koniec. Najpiękniejsze piosenki o miłości zaśpiewały Adrianna i Julia Olędzkie, czyli mama z córką. Julia uczyła się śpiewu m.in u Elżbiety Zapendowskiej, Grażyny Łobaszewskiej i Urszuli Dudziak. Jest laureatką wielu nagród na festiwalach muzycznych. Dała się poznać jako finalistka programu "Mam Talent". Natomiast jej mama - Adrianna - jest specjalistką od nauki śpiewu.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć życzeń z okazji Dnia Kobiet, kwiatów oraz słodkiego poczęstunku. Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną muzyczną podróż. Tym razem w wykonaniu Tomasza Stockingera. Więcej o tym tutaj.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone