Zamknij
REKLAMA

Najzdolniejsi uczniowie z terenu gm. Koronowo otrzymają stypendia

15:13, 25.01.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj
Marszałkowskie stypendia edukacyjne przyznawane są na 10 miesięcy danego roku szkolnego fot. pixabay

Blisko 1,9 tysiąca pracowitych uczniów z regionu otrzyma w tym roku szkolnym wsparcie finansowe w ramach trzech marszałkowskich programów stypendialnych. Wśród nagrodzonych znaleźli się także przedstawiciele gminy Koronowo. Mogą oni liczyć na wsparcie nawet w wysokości 500 złotych miesięcznie.

- Dobra edukacja to klucz do dobrej przyszłości. Zależy nam, by uzdolnieni młodzi ludzie mieli warunki ku temu, by w pełni wykorzystać swój potencjał. Dlatego, korzystając ze środków dostępnych w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego, uruchomiliśmy trzy programy stypendialne dla uzdolnionej młodzieży. Każdy odpowiada na zainteresowania i potrzeby różnej grupy uczniów – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

W projekcie "Prymus Pomorza i Kujaw" marszałkowskie stypendia otrzymują uczniowie starszych klas szkół podstawowych oraz branżowych, liceów i techników. Nagrodzonych zostanie 998 osób. W tym elitarnym gronie znaleźli się: Aniela Latos ze Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Mąkowarsku, Adam Puzio ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Koronowie oraz Maksymilian Karbasz i Tymoteusz Żydkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Koronowie.

Z kolei środki z projektu "Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza" otrzyma Katarzyna Fabiszak. Uczennica Zespołu Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie znalazła się w gronie 500 najlepszych uczniów województwa wśród techników i szkół branżowych.

Na wsparcie będzie mogła liczyć także Kaja Pantkowska (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Koronowie). Jej udało się zdobyć stypendium w ramach projektu "Humaniści na start".

Marszałkowskie stypendia edukacyjne przyznawane są na 10 miesięcy danego roku szkolnego. Maksymalna łączna kwota wsparcia to 5 tysięcy złotych, czyli 500 złotych miesięcznie (wysokość stypendium uzależniona jest od ocen i osiągnięć ucznia oraz rodzaju szkoły, do jakiej dana osoba uczęszcza).

Informacja: Urząd Marszałkowski

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone