Zamknij

Byli nominowani do nagrody Fryderyka. Zagrają w Koronowie

09:57, 07.02.2018 | Igor Nigmański
REKLAMA
Skomentuj

Słuchaczom listy przebojów Programu Trzeciego zespołu nie trzeba przedstawiać. To tam jeden z ich ostatnich singli "Tak mi się nie chce" zajmuje miejsce w czołowej dziesiątce. Mikromusic - bo o nich mowa - w wersji acoustic trio wystąpią w Koronowie 8 marca.

Jak sami o sobie mówią muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem też muzyki ludowej. Ich debiutancki krążek ukazał się w 2006 roku. W 2008 zespół otrzymał nagrodę Prezydenta Sopotu podczas festiwalu TOPtrendy 2008. Mikromusic nominowany był do wielu prestiżowych nagród muzycznych takich jak: Camerimage, Yach Film oraz Fryderyki 2016 w kategorii album roku elektronika i alternatywa.

30 października 2017 roku odbyła się premiera najnowszego albumu zespołu. To już szósta płyta w ich dyskografii.

- Wracamy do korzeni wydawania niezależnego. Nagrywamy płytę bez żadnych ograniczeń artystycznych i formalnych. A mając totalną wolność nie spełniamy niczyich oczekiwań. Nagrywamy nowe piosenki z ogromną radością i przyjemnością, co na płycie będzie jak najbardziej do usłyszenia - czytamy na stronie internetowej zespołu.

Tytułowy singiel z tej płyty "Tak mi się nie chce" zanotował spory sukces na liście przebojów Programu Trzeciego, gdzie dotarł do szóstego miejsca. W serwisie You Tube klip obejrzało już ponad 3 miliony użytkowników.

Mikromusic w wersji acoustic trio wystąpi w Centrum Kultury Synagoga 8 marca o godzinie 19:00. Bilety w cenie 15 zł (20 zł w dniu koncertu) od 8 lutego dostępne są w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Koronowie, biurze CK "Synagoga" w Koronowie oraz w internecie na stronie biletyna.pl

(Igor Nigmański)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone