Zamknij

Victoria Koronowo po dogrywce odpada z okręgowego Pucharu Polski. Lepsi okazali się piłkarze Unii Solec Kujawski

17:37, 12.09.2019 Redakcja Aktualizacja: 10:50, 13.09.2019
Skomentuj Tego dnia na stadionie przy ulicy Klasztornej padło sześć goli fot. redakcja Tego dnia na stadionie przy ulicy Klasztornej padło sześć goli fot. redakcja

Kibice zgromadzeni w środowe popołudnie na Stadionie Miejskim w Koronowie byli świadkami ciekawego widowiska. Piłkarze Victorii w ramach III rundy okręgowego Pucharu Polski zmierzyli się z występującą ligę wyżej Unią Solec Kujawski. Po dogrywce lepsi okazali się przyjezdni, którzy wygrali to spotkanie 2:4.

Pierwsza bramka w tym meczu padła w 39 minucie. Zawodnik Unii - Damian Michalski - po indywidualnej akcji i minięciu obrońców, strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy. Victoria zdołała wyrównać w 49 minucie, kiedy to strzałem głową piłkę do siatki rywala skierował Adrian Bielawski. Unia Solec Kujawski nie pozostała bierna i cztery minuty później ponownie wyszła na prowadzenie. Tym razem gola zdobył Kacper Sapa. Na kolejną bramkę kibice musieli czekać do 88 minuty. Wtedy to też silnym uderzeniem skierowanym pod poprzeczkę gola zdobył piłkarz Victorii Damian Stasikowski. Do rozstrzygnięcia wyniku spotkania potrzebna była dogrywka. W niej lepsi okazali się gracze V-ligowej Unii. Najpierw w 92 minucie gola zdobył Marcin Napierała, a następnie w 94 minucie z rzutu karnego Dorian Affeld. Tym samym Victoria Koronowo odpadła z rozgrywek okręgowego Pucharu Polski.

Teraz przed podopiecznymi trenera Damiana Małkowskiego kolejny mecz ligowy. W najbliższą niedzielę Victoria zmierzy się na wyjeździe z Cisem Cekcyn. Przypomnijmy, że Victoria po czterech kolejkach ma komplet punktów i zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli za Startem Warlubie. Cis Cekcyn jest natomiast na piątej pozycji z sześcioma punktami na koncie.