Zamknij

Siatkarze zagrali w koronowskiej hali Miejsko Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Powodów było kilka

09:33, 28.01.2019 Redakcja Aktualizacja: 09:59, 28.01.2019
Skomentuj W wielkim finale Zakład Karny pokonał Spartakusa Koronowo fot. IN W wielkim finale Zakład Karny pokonał Spartakusa Koronowo fot. IN

Dziesięć drużyn i kilkudziesięciu zawodników wzięło udział w turnieju piłki siatkowej, który odbył się w minioną sobotę w hali sportowo-widowiskowej im. Braci Mikrut.

Wszystko po to, aby uczcić 99. rocznicę odzyskania przez Koronowo niepodległości oraz 74. rocznicę wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej. Zawody zostały połączone z Memoriałem Grzegorza Bożejewicza.

Już od samego rana drużyny rywalizowały na trzech boiskach jednocześnie. W każdym zespole obowiązkowo musiała grać jedna kobieta. Grano do dwóch wygranych setów (do 25; tie-break do 15). Po fazie wstępnej rozgrywano mecze o poszczególne miejsca. W wielkim finale spotkały się drużyny Spartakusa Koronowo i Zakładu Karnego Koronowo. Lepsi okazali się ci drudzy, który wygrali 0:2. Poniżej pełna klasyfikacja zawodów: