Zamknij

Klub Sportowy Koronowo zakończył sezon w Pelplinie. To był udany rok dla zapaśników i zapaśniczek

13:11, 17.12.2018 Redakcja Aktualizacja: 09:08, 18.12.2018
Skomentuj Tak prezentowała się drużyna podczas zawodów w Pelplinie fot. Marta Borowska-Domek Tak prezentowała się drużyna podczas zawodów w Pelplinie fot. Marta Borowska-Domek

W miniony weekend młodzi zapaśnicy i zapaśniczki Klubu Sportowego Koronowo wzięli udział w III Gali Zapasów o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin. Tym samym zakończyli bardzo udany sezon.

Na turnieju w Pelplinie najlepiej zaprezentował się najmłodszy zawodnik 15-osobowej kadry Błażej Bargieł, który w kategorii do 35 kg wygrał wszystkie 4 walki i tym samym zdobył złoty medal.

- Na drugim stopniu podium uplasowali się: Zofia Bargieł,  Zuzanna Boińska oraz Patryk Cejrowski. Warto dodać, że Patryk trenuje dopiero od końca października, a na jego koncie już pojawiły się sukcesy - relacjonują nam trenerzy klubu.

Z brązowym medalem w kategorii do 52 kg zakończył turniej Olivier Krawczyk. W walkach o brązowy medal uległo 7 naszych zawodników/zawodniczek: Jan Grubba , Alina Jankowska, Maciej Cejrowski, Stanisław Domek, Sebastian Wesołowski, Maciej Śpionkowski, Szymon Tatar. Dalsze miejsca zajęli Bogumił Domek (8 miejsce ) i Jan Gregorczyk ( 7 miejsce).

Zawody w Pelplinie były ostatnim w tym roku startem zawodników Klubu Sportowego Koronowo. Warto zaznaczyć, że był to bardzo udany czas. Łącznie w 2018 roku wzięli udział w 16 imprezach różnej rangi, zdobywając 61 medali w tym: 10 złotych, 23 srebrnych i 28 brązowych.

Trenerami w klubie są Mieczysław Szeliga, Mirosław Piotrowski i Paulina Kontna.