Zamknij

Kiedy potrzebujesz dokupić dodatkowe AC

06:00, 28.11.2017 Materiał partnera
Skomentuj Fot. Zdjęcie ilustracyjne/Depositphotos Fot. Zdjęcie ilustracyjne/Depositphotos

Mimo że autocasco nie jest obligatoryjne, w niektórych przypadkach rezygnacja z niego byłaby błędem i wiązałaby się z dużym ryzykiem. Kiedy zdecydowanie potrzebujesz AC? Przeczytaj i uzyskaj odpowiedź.

Samochód w kredycie lub leasingu

Tu nie ma dyskusji – jeśli chcesz zakupić auto na kredyt lub użytkować je w ramach leasingu, przygotuj się na wydatek związany z autocasco. Zarówno banki, jak i firmy oferujące leasing żądają od nowego właściciela lub użytkownika pojazdu posiadania AC. Dlaczego? Z prostej przyczyny: obowiązkowa polisa od odpowiedzialności cywilnej, niezależnie od tego, czy najdroższe, czy najtańsze ubezpieczenie OC, nie daje choćby ułamka ochrony, jaką zapewnia AC.

Dzięki autocasco nie tylko bank lub firma leasingująca zyskują zabezpieczenie, ale również Ty, jako nowy właściciel lub użytkownik auta. W przypadku wyrządzenia przez Ciebie szkód lub zniszczenia bądź skradzenia pojazdu w wyniku zdarzeń losowych druga strona nie ma podstaw do ubiegania się o odszkodowanie, ponieważ zostanie ono wypłacone z autocasco.

Auto o dużej wartości

Jeśli Twoje auto ma wartość kwoty co najmniej pięciocyfrowej, poważnie rozważ zakup autocasco. Z prostej przyczyny: żeby mieć pewność, że w żadnych okolicznościach nie stracisz majątku w razie zniszczenia lub skradzenia samochodu. Byłaby to ogromna strata, szczególnie jeśli auto kosztowało naprawdę dużo. Lepiej się przed tym zabezpieczyć, wykupując AC, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w takich sytuacjach nie działa – odszkodowanie uzyskasz jedynie z autocasco.

Duże zagrożenie szkodą

Autocasco warto polecić w szczególności kierowcom, którzy są narażeni na szkody. Możesz się do nich zaliczać, jeśli obawiasz się, że ktoś może zniszczyć lub ukraść zaparkowany pod Twoim domem samochód. Również częsta jazda autem, szczególnie na długich trasach, powinna zachęcać do wykupienia AC. Daje ono pewność, że w razie uderzenia autem w słupek na parkingu podczas cofania, w zwierzę, które wybiegło przez maskę lub w innego uczestnika ruchu drogowego nie pozostaniesz z niczym i otrzymasz odszkodowanie za powstałe szkody.

W odróżnieniu od OC autocasco działa nie tylko w przypadku osób poszkodowanych – mogą z niego skorzystać również sprawcy stłuczek, kolizji i wypadków lub kierowcy, których auto ucierpiało z niczyjej winy (np. zderzenie ze zwierzęciem, warunki atmosferyczne) lub z winy osób trzecich (wandalizm, kradzież). Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać ubezpieczenie AC, pamiętaj, żeby zwracać uwagę przede wszystkim na zakres ochrony, jaki oferuje dana polisa. Dopasuj go do swoich potrzeb, wymagań i możliwości, tak aby obejmował ryzyka, na których najbardziej Ci zależy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%