Zamknij
REKLAMA

Policja ostrzega. Będą wzmożone kontrole na drogach

09:24, 30.04.2019 | asp. Remigiusz Rakowski WRD KWP w Bydgoszczy
REKLAMA
Skomentuj
Policjanci apelują, aby nie wsiadać za kierownicą po spożyciu alkoholu fot. Natalia Seklecka

Kujawsko-pomorscy policjanci rozpoczynają działania pod kryptonimem „Bezpieczny majowy weekend". Akcja potrwa do niedzieli (05.05.2019r.). Wzmożone działania na drogach prowadzone będą głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Funkcjonariusze nie tylko będą kontrolowali prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących. 

Przed nami długi majowy weekend. Dla wielu z nas to czas wypoczynku, ale jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Kujawsko-pomorscy policjanci rozpoczynają działania "Bezpieczny majowy weekend", które potrwają do niedzieli (05.05.2019r.). Działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym. 
„Majowy weekend" charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu, zarówno tych zmotoryzowanych, jak i niechronionych użytkowników dróg, dlatego też na drogach spodziewać należy się większej ilości patroli ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci będą korzystać nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory i służbowych motocykli. Wzmożone działania na drogach prowadzone są głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu. 

Policjanci w tych dniach będą:           
- eliminować z ruchu kierujących będących pod wpływem alkoholu, 
- reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie, 
- kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia, 
- sprawdzać czy wszyscy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach, 
- zwracać uwagę na prawidłowe poruszanie się pieszych oraz używanie przez nich odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym. 

Przed wyruszeniem w trasę sprawdźmy czy samochód jest sprawny, zwróćmy uwagę na to czy wszystkie światła mamy sprawne, czy pojazd ma ważne badania techniczne i czy wszystkie płyny są uzupełnione. Pamiętajmy, aby wsiadać za kierownicę, gdy jesteśmy wypoczęci. 

W wydłużony majowy weekend może być zmienna pogoda. Weźmy to pod uwagę i dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze
Apelujemy o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze oraz o przestrzeganie przepisów przez użytkowników dróg, zarówno do zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych użytkowników dróg. Niestety, nie wszyscy pamiętają o zasadach bezpieczeństwa. Bardzo ważna jest na drogach zasada ograniczonego zaufania w stosunku do wszystkich uczestników ruchu drogowego. 

Kolejny raz zwracamy się z apelem, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu! Konsekwencje takiego bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne, zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, a także innych niewinnych osób poruszających się po drodze.                                                                                                               
W ubiegłym roku podczas „majowego weekendu", który trwał od 27.04.2018r. do 06.05.2018r. na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 28 wypadków drogowych, w których 8 osób poniosło śmierć, a 30 osób zostało rannych. Odnotowano również 638 kolizji. Ponadto policjanci zatrzymali 162 osoby będące pod wpływem alkoholu

PRZYPOMINAMY TAKŻE O ZAKAZACH W RUCHU DROGOWYM W OKRESIE MAJOWEGO WEEKENDU 

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów  na drogach (tekst jednolity; Dz. U z 2018 r., poz. 2353 z późn. zm.); „wprowadza się okresowe ograniczenie ruchu pojazdów, o których mowa w § 1 [zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton, z wyłączeniem autobusów], poprzez zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju, w następującym terminie: 

30 kwietnia 18:00-22:00

1 maja 8:00-22:00

2 maja 18:00-22:00

3 maja 8:00-22:00

(asp. Remigiusz Rakowski WRD KWP w Bydgoszczy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone