Zamknij
REKLAMA

Policjanci ostrzegają! Nowa metoda oszustwa

20:37, 03.12.2018 | asp. szt. Mariusz Choła, Kierownik Rewiru Dzielnicowych, Wydział Prewencji, KP Koronowo
REKLAMA
Skomentuj
Telefonując pod podany numer, będziecie Państwo oczekiwać przez kilka lub kilkanaście minut na połączenie lub rozmowę z przedstawicielem firmy, które nie będzie zrealizowane fot. pixabay

Policjanci z Koronowa kolejny raz apelują o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi.

Do wyłudzenia pieniędzy dochodzi przez „NACIĄGACZY' za minutę połączenia telefonicznego, nawet do kilkunastu złotych. Otrzymują państwo informacje pozostawioną na kartce w skrzynkach pocztowych o treści:
„Ponieważ nikogo nie zastaliśmy prosimy o pilny kontakt z firmą (podana jest nazwa firmy) pod numer telefonu (podany jest numer telefonu). Sprawa bardzo pilna prosimy dzwonić w godz. 09:00/20:00. W razie braku kontaktu telefonicznego w ciągu 48 godzin od dziś możliwa będzie następna wizyta w celu próby wyjaśnienia sytuacji. Prosimy oddzwonić. Dziękujemy. UWAGA: W przypadku braku kontaktu telefonicznego pracownicy terenowi (podana jest nazwa firmy) odwiedzą Państwa przy najbliższym przyjeździe na tę ulicę, a może to nastąpić w godzinach wskazanych powyżej".

Pamiętajmy, że w przypadku tego rodzaju oszustw mechanizm działania przestępców jest prosty i w każdym przypadku odbywa się według podobnego scenariusza. Telefonując pod podany numer, będziecie Państwo oczekiwać przez kilka lub kilkanaście minut na połączenie lub rozmowę z przedstawicielem firmy, które nie będzie zrealizowane.

Jak nie stać się ofiarą oszustów?
Przede wszystkim należy zachować ostrożność - jeżeli otrzymacie taką informację pozostawioną w skrzynce pocztowej, zadzwońmy do kogoś z rodziny, poinformujmy o pozostawionej informacji. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie.

W szczególności pamiętajmy o tym, aby poinformować najbliższy Komisariat Policji lub skontaktować się z dzielnicowym.

(asp. szt. Mariusz Choła, Kierownik Rewiru Dzielnicowych, Wydział Prewencji, KP Koronowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

KPR KPR

0 0

Policja panie administratorze Nie policjanci! bo Policja to organ Państwowy a policjanci to jakaś grupa. 22:41, 03.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KomentującyKomentujący

1 1

Przed "a" stawiamy przecinek. Pamiętajmy też o kropkach oraz dużych literach. 09:29, 04.12.2018


Oj tam Oj tam

0 0

Trudno tak mam, ale Bolek czy Janek i tak mieli płacone choć to wielki błąd ;). 22:36, 04.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone