Zamknij
REKLAMA

Spotkania z seniorami w gminie Koronowo

10:58, 30.11.2018 | asp. szt. Mariusz Choła Komisariat Policji w Koronowie
REKLAMA
Skomentuj
Wspólnie z Przewodniczącą Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Koronowo Panią Ewą Szymańską ustalono terminy kolejnych spotkań fot. nadesłane

W ramach obchodów "Międzynarodowego Dnia Seniora" w miejscowości Wiskitno gm. Koronowo oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie odbyły się spotkania z policjantami poświęcone osobom starszym.

Koronowscy policjanci, asp. szt. Mariusz Choła wspólnie z mł. asp. Tomaszem Latos przy współpracy Klubu Wolontariuszy SP 2 – POMAGAM, uczniów klasy IV A Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie oraz opiekunów Pani Hanny Borowiec, Joanny Superson, Teresy Całka, zaprezentowali zaproszonym gościom szkoły oraz seniorom z Koła Gospodyń Wiejskich z Wiskitna sposób działania sprawców w związku z wyłudzaniem pieniędzy metodą „na wnuczka" czy „na policjanta". By to dobrze zobrazować zrobili to w formie przedstawienia.

 Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak uniknąć zagrożeń związanych z takimi przestępstwami oraz jak się zachować i co zrobić, żeby być bezpiecznym. Zaprezentowany przez dzieci spektakl i przykłady policjantów, a także  nowe techniki działania sprawców pozwoliły na uświadomienie seniorów i ostrzeżenie ich przed tego typu zagrożeniami.

Funkcjonariusze przypomnieli również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, prawidłowym poruszaniu się po drogach, miejscach wyznaczonych do przejścia na drugą stronę drogi, ale także o noszeniu elementów odblaskowych, które zdecydowanie zwiększają nasze bezpieczeństwo na drodze.

Wspólnie z Przewodniczącą Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Koronowo Panią Ewą Szymańską ustalono terminy kolejnych spotkań :  

-10.12.2018r. w Mąkowarsku,

-14.01.2019r. w Tryszczynie,

-23.01.2019r. w Salnie,

-27.02.2019r. w Starym Dworze,

-18.03.2019r. w Nowym  Jasińcu,

gdzie zostaną poruszone tematy : Jak nie dać się oszukać metodą „na wnuczka", „ na policjanta", „Naciągacze - na minuty połączeń", „Jak być bezpiecznym w domu oraz w ruchu drogowym?" Jak korzystać z narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa?"

Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 17:00. Zapraszamy!

(asp. szt. Mariusz Choła Komisariat Policji w Koronowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

DziadekDziadek

0 0

Profesjonalna prelekcja z policjantami. Tak trzymać! 11:09, 01.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone