Zamknij
REKLAMA

Czy przy nowo powstałym markecie powstanie rondo?

16:03, 31.10.2018 | Igor Nigmański
REKLAMA
Skomentuj
Projekt zakłada wprowadzenie sygnalizacji świetlnej fot. IN

Jeszcze w trakcie budowy nowej galerii handlowej w Koronowie pojawiały się głosy o konieczności przebudowy pobliskiego skrzyżowania. Jedni twierdzili, że najlepszym rozwiązaniem byłoby rondo - inni, że sygnalizacja świetlna. O sprawę postanowiliśmy zapytać rzecznika bydgoskiego oddziału GDDKiA.

- W związku z budową obiektu handlowego w obszarze skrzyżowania ul. Szosa Kotomierska z Al. Wolności w Koronowie, opracowywana jest dokumentacja przebudowy drogi krajowej nr 56 na odcinku miejskim (od ronda Lotników Koronowskich /DK25/ do mostu na Kanale Lateralnym). Koszty jej opracowania pokrywa Inwestor obiektu handlowego - mówi Tomasz Okoński. - Dokumentacja realizowana jest zgodnie ze standardami GDDKiA. W chwili obecnej dobiega końca pierwszy etap realizacji harmonogramu, w ramach którego opracowany został m.in. projekt koncepcyjny. Zakłada on rozbudowę przedmiotowego skrzyżowania m.in. poprzez wprowadzenie sygnalizacji świetlnej i segregację kierunków ruchu. Rondo w tym miejscu nie jest przewidziane - dodaje.

Jak wskazuje nasz rozmówca jest to projekt koncepcyjny i jego rozwiązania w wyniku dalszych prac i analiz mogą jeszcze zostać skorygowane.

(Igor Nigmański)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

SZCZERY ;-)SZCZERY ;-)

5 0

Już pierwsze dni po otwarciu pokazały ze NIE DOSZŁO TAM JESZCZE DO STUCZKI ALBO WIĘKSZOEGO NIESZCZĘŚCIA czystym przypadkiem. Klijenci wjeżdzający i wyjeżdżający wymuszają notorycznie pierszeństwo. Czy tak wszystko musi wyglądać że POLAK MĄDRY PO SZKODZIE. Kto zatwierdził taki projekt który przewiduje zainstalowanie sygnalizacji albo ronda PO OWTARCIU I NIESZCZĘŚCIU A NIE PRZED ? PARANOJA 18:48, 31.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone