Zamknij

W Koronowie przybędzie miejsc dla przedszkolaków

10:44, 09.02.2018 | Igor Nigmański
REKLAMA
Skomentuj
Tak będzie prezentował się budynek po przebudowie fot. strona internetowa UM

To już pewne. Czeka nas kolejna inwestycja związana z przebudową budynku przedszkola samorządowego w Koronowie przy ulicy Paderewskiego.

Projekt zakłada remont i przebudowę istniejących sal przedszkolnych oraz wykonanie nowych, w tym także szatni. Dodatkowo budynek zyska nową elewację oraz pokrycie dachowe. To jednak nie wszystko. Obiekt zostanie połączony z budynkiem żłobka. Pomyślano też o potrzebach niepełnosprawnych. Wewnątrz zostanie zamontowany dźwig osobowy. Dzięki inwestycji przybędzie dodatkowo 40 miejsc dla przedszkolaków.

Planowany koszt przedsięwzięcia wynosi 3 215 794,93 zł. Jeszcze w ubiegłym roku gminie udało się pozyskać dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Uzyskana kwota to 1 175 219,61 zł. Prace mają zakończyć się w połowie przyszłego roku. Na stronie BIP pojawiło się już ogłoszenie o zamówieniu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku oddano do użytku budynek żłobka, który mieści się tuż za przedszkolem. W miejscu tym przez wiele lat funkcjonował budynek gospodarczo-użytkowy. Dzięki inwestycji powstało 48 miejsc dla dzieci. Teraz oba budynki zostaną połączone, tworząc jedną całość.

(Igor Nigmański)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

goscgosc

1 0

będzie pięknie 10:53, 10.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone