Zamknij

Szkolenia - dlaczego warto się na nie wybierać

14:41, 06.12.2017 artykuł sponsorowany
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

Dzisiaj wiele osób uważa, że skoro posiadają już stałą pracę, nie potrzebują dodatkowych kursów i szkoleń, gdyż na nic się one nie przydadzą. Ukończyliśmy studia, mamy zadowalające stanowisko, więc co nam więcej potrzeba? Prawda jest taka, że człowiek powinien rozwijać się całe życie, a na naukę nigdy nie jest za późno, szczególnie z perspektywy pracy. Przedsiębiorstwa także muszą wciąż się rozrastać, gdyż konkurencja zawsze czuwa, a rywalizacja na rynku bywa zabójcza. Właśnie dlatego tak ważne jest, zarówno dla pracodawców, jak i dla ich pracowników, aby stale się dokształcać i poszerzać swoje kwalifikacje. Eksperci Pracuj.pl opracowali przykłady powodów, dla których warto brać udział w dodatkowych szkoleniach.

Rozwój osobisty

Najważniejszą korzyścią, jaką niosą za sobą szkolenia, jest oczywiście okazja do samodoskonalenia. Najgorsze, co możemy zrobić w życiu, to popadnięcie w stagnację i rutynę. Brak rozwoju ogranicza nasze szare komórki, sprawia, że stoimy w miejscu, zarówno umysłowo, jak i pod względem zawodowym. Przez to nie tylko tracimy szanse na awans czy zdobycie lepszej pracy, jeśli obecna przestanie nam odpowiadać. Przez zastopowanie osobistego progresu staniemy się również nieciekawymi osobami, których wiedza zatrzymała się w pewnym konkretnym momencie i nie idzie z duchem czasu.

Zwiększone kwalifikacje to możliwość wyższych zarobków

Branie udziału w szkoleniach czy kursach to sposób na zwiększenie swoich zawodowych kwalifikacji i poszerzenie wykształcenia. To natomiast jest znakomitym argumentem podczas ubiegania się o podwyżkę. Według prawa pracy, wynagrodzenie powinno być zgodne z rodzajem wykonywanej pracy oraz z kwalifikacjami, jakich owa praca wymaga. Ulepszone kompetencje mogą zatem dać możliwość podwyższenia dotychczasowej płacy.

Inspiracje

Jeśli tracimy motywację do pracy, obowiązki wykonujemy machinalnie i bez zaangażowania, to oznacza, że potrzebujemy odpowiedniej inspiracji, która pozwoli nam na nowo poczuć ochotę na pracowanie. Taką motywację możemy odnaleźć m.in właśnie na szkoleniach. Czasami może wystarczyć jedna sentencja wygłoszona przez prowadzącego, by całkowicie zmienić nasze nastawienie. Szkolenia dostarczają także nowych rozwiązań, sposobów na problemy oraz kreatywnych pomysłów, których zastosowanie może urozmaicić naszą pracę, by od nowa ją polubić. Dodatkowo pozwalają spojrzeć na kłopoty z innej perspektywy, mogą nauczyć przejąć inicjatywę w sytuacjach, które tego wymagają. Inspirujące wydarzenia biznesowe pobudzają własne, innowacyjne koncepcje, które współcześnie okazują się niezbędne dla skutecznej i efektywnej pracy.

Nowe kontakty

Na szkoleniach spotykają się osoby z różnych lub tych samych branż, których jednocześnie wiele łączy i równie wiele dzieli. Zdobycie nowych, ciekawych kontaktów nie tylko wzbogaci nas jako osobę, ale także pozwoli na przeniesienie tych znajomości na grunt zawodowy. Co za tym idzie, szkolenia zwiększają szansę na zdobycie nowych partnerów biznesowych czy podpisanie korzystnych umów z rozwijającymi się firmami.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%