Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
14:50, 28.02.2018
Rozliczenie PIT 2018 stanowi obowiązek ustawowy każdego podatnika, niezależnie od źródeł jego dochodu. Czasu na wypełnienie deklaracji podatkowej za ubiegły rok pozostało już coraz mniej. Nie warto zwlekać i wypełniać potem w pośpiechu PIT-u na ostatni moment. Zdecydowanie lepiej zrobić to na spokojnie teraz.
10:27, 22.01.2018
Piła łańcuchowa nie jest tylko gadżetem, służącym budowaniu nastroju grozy w amerykańskich horrorach słabej jakości. Nie stanowi również atrybutu na stałe przynależnego wąsatemu drwalowi, który ma ramiona jak wysięgnik bardzo, bardzo ciężkiej koparki. Gdy posiadasz dom z ogrodem, sadem oraz dojazdem otoczonymi szpalerem drzew, pewne modele pił łańcuchowych dostępnych w sklepie, zostały stworzone specjalnie dla Ciebie.
08:57, 09.01.2018
Wynagrodzenia z tytułu umów-zleceń najczęściej są ozusowane, co oznacza, że pomniejsza się je o składki na ubezpieczenia: emerytalne, rentowe, chorobowe i zdrowotne. Dodatkowo pracodawca opłaca również składkę wypadkową. Odlicza się od nich również zaliczkę na podatek dochodowy. Należności z tytułu umów o dzieło najczęściej nie są oskładkowane, ale podlegają opodatkowaniu.
08:55, 09.01.2018
Wszyscy pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę i większość zleceniobiorców – to grupy podlegające ubezpieczeniom społecznym: emerytalnemu, rentowemu, chorobowemu i wypadkowemu. W przypadku zleceniobiorców ubezpieczenie chorobowe jest dobrowolne. Łączny wymiar składek stanowi nieco ponad 20% wynagrodzenia brutto.
14:44, 06.12.2017
W Polsce często jest tak, że jeśli pracownik nie wytarguje z pracodawcą podwyżki, to szanse na jej otrzymanie są bardzo niskie. Jednak aby ubiegać się o podniesienie płacy, należy mieć odpowiednie argumenty, by szef nas nie zlekceważył. Przywilej na otrzymanie podwyżki mogą nam dać np. podwyższone kwalifikacje czy zwiększona ilość obowiązków. Eksperci Pracuj.pl postarali się wyjaśnić, kiedy dokładnie można domagać się podwyżki, aby nie dostać odpowiedzi odmownej.
14:41, 06.12.2017
Dzisiaj wiele osób uważa, że skoro posiadają już stałą pracę, nie potrzebują dodatkowych kursów i szkoleń, gdyż na nic się one nie przydadzą. Ukończyliśmy studia, mamy zadowalające stanowisko, więc co nam więcej potrzeba? Prawda jest taka, że człowiek powinien rozwijać się całe życie, a na naukę nigdy nie jest za późno, szczególnie z perspektywy pracy. Przedsiębiorstwa także muszą wciąż się rozrastać, gdyż konkurencja zawsze czuwa, a rywalizacja na rynku bywa zabójcza. Właśnie dlatego tak ważne jest, zarówno dla pracodawców, jak i dla ich pracowników, aby stale się dokształcać i poszerzać swoje kwalifikacje. Eksperci Pracuj.pl opracowali przykłady powodów, dla których warto brać udział w dodatkowych szkoleniach.
14:39, 06.12.2017
Umowa o pracę zobowiązuje zarówno pracownika, jak i pracodawcę do wykonania pewnych obowiązków oraz nadaje określone przywileje. Elementy, które powinny znaleźć się w umowie, określa dokładnie Kodeks pracy. Pracownik, który podpisał umowę o pracę, zobowiązuje się do wypełnienia danego rodzaju pracy pod kierownictwem pracodawcy. Praca ta ma być wykonana w wyznaczonym wcześniej czasie i miejscu, a pracownikowi przysługuje za nią odpowiednie wynagrodzenie. Eksperci Pracuj.pl prezentują kilka podstawowych informacji o umowie o pracę, które warto wiedzieć przed jej podpisaniem.
00:00, 02.10.2017
W dzisiejszych czasach gdy na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych znaleźć można olbrzymią liczbę ofert, mniej bądź bardziej konkurencyjnych, trudno samodzielnie bez fachowego wsparcia dokonać najkorzystniejszego wyboru wariantu polisy OC. Jedynym sposobem dotarcia do dopasowanych pod względem warunków oraz ceny ofert jest ich fachowe porównanie przy wykorzystaniu specjalnie do tego celu dedykowanych narzędzi internetowych.
00:00, 18.09.2017
Dekoracje okienne nadają wnętrzom charakter, a jednocześnie chronią przed ostrymi promieniami słonecznymi i ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Jednym z najgorętszych trendów wciąż pozostają zasłony rzymskie. Są za razem funkcjonalne i dekoracyjne, dzięki czemu dają możliwości w wystroju wnętrza w każdym stylu.
00:00, 31.08.2017
Konieczność naprawy telewizora bądź pralki, czy opłata za wycieczkę szkolną swoich pociech na kilkanaście dni przed wpływem pensji na konto stanowi problem z jakim boryka się wiele dzisiejszych rodzin. Dziura w domowym budżecie pojawić się może w każdej najmniej dogodnej chwili, a rozwiązanie problemów z nią związanych polecają działające na poza bankowym rynku finansowym instytucje.
REKLAMA
00:00, 30.08.2017
Chcesz podpisać umowę z operatorem komórkowym na abonament i przy okazji dostać nowego smartfona? Sprawdzamy, która z aktualnie dostępnych ofert jest najtańsza.
00:00, 29.08.2017
Rośnie zainteresowanie Polaków pożyczkami pozabankowymi. O ile jeszcze kilkanaście lat temu popularnością cieszyły się przede wszystkim placówki stacjonarne, tak obecnie większość wniosków składanych jest przez internet. Wynika to głównie z atrakcyjnych warunków chwilówki. Czy jednak pożyczki internetowe są faktycznie najtańsze?
00:00, 28.08.2017
Kupujesz nowy samochód? Wybór marki nie może być przypadkowy, jeśli chcesz płacić niższą składkę na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Dla wielu towarzystw ubezpieczeniowych jest to jeden z czynników determinujących wysokość składki OC.
11:51, 01.08.2017
Główną rolą manekinów od zawsze było prezentowanie ubrań. Handel odzieżą byłby bez nich niewyobrażalny. Istotną rolę pełnią również w krawiectwie jako szablon, miejsce pracy i element wizualizacji przy ustaleniach z klientem. Gdyby nie manekiny, skomplikowane kroje sukien wieczorowych i idealnie wykrojone garnitury mogłyby nie być takie, jakich oczekujemy od wybitnego krawca. Od jakiegoś czasu, wraz z przejęciem roboczych funkcji przez maszyny, manekiny stają się elementem dekoracyjnym i to na wielu płaszczyznach.
14:36, 24.07.2017
Łazienkę możemy wykończyć na wiele sposobów, jednym z nich, który w tym sezonie jest bardzo popularny to po prostu beton w łazience! Projektanci uwielbiają stosować beton w łazience do aranżacji wnętrza. Coraz więcej płytek ceramicznych imituje beton lub przetarty szary tynk.
© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone | 2018