Zamknij
REKLAMA

Wizyta dzieci w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej

18:25, 10.10.2018 | Paulina Jeszka
REKLAMA
Skomentuj
Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem fot. Mateusz Chruściński

W dniu 05.10.2018 roku trzy klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II oraz przedszkolaki z Misiowej Chatki w Koronowie odwiedziły jednostkę Straży Pożarnej w Koronowie.

Na miejscu strażacy zaprezentowali wozy strażackie oraz sprzęt pożarniczy, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Każdy mógł usiąść za kierownicą wozu, zobaczyć umundurowanie, a nawet przymierzyć hełm strażacki. Nie sposób było przy tej okazji nie wspomnieć o zasadach bezpieczeństwa i sytuacjach, w których należy zawiadomić straż pożarną.

Praca strażaka to nie tylko pożary, ale także wypadki samochodowe, ratowanie zwierząt i mienia. Dzieci miały możliwość zobaczenia instruktażu udzielania pierwszej pomocy przez strażaków, którzy wyjaśnili jak ważna jest szybka i skuteczna pomoc osobie poszkodowanej. Wychowankowie utrwalili sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy – 112. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem.

Podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu. Uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami, odblaskami oraz słodkościami, dzięki współudziale pracowników Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

(Paulina Jeszka)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone