REKLAMA

Gravel Garden - ich występ zobaczymy podczas koronowskiego finału WOŚP

12:07, 11.01.2017 | Igor Nigmański
REKLAMA
Skomentuj
Gravel Garden - ich występ zobaczymy podczas koronowskiego finału WOŚP (fot. Bartosz Górny)

Muzycy Gravel Garden grają szeroko rozumianego rocka. Ich występ zobaczymy podczas koronowskiego finału WOŚP.

Zespół tworzą mieszkańcy Gostycyna, Bladowa i Bagienicy. Są w składzie również przedstawiciele gminy Koronowo. W Mąkowarsku mieszka wokalistka Magdalena Kunca oraz gitarzysta i klawiszowiec Jakub Markiewicz.

Nazwa zespołu

Tłumacząc nazwę zespołu z języka angielskiego oznacza ona Żwirowy Ogród. - Od początku chcieliśmy, żeby nasza muzyka była różnobarwna, niejednoznaczna, taka trochę jak naturalistyczny, nieco dziki ogród – mówią członkowie zespołu. - Jednak, żeby nie było aż tak "cukierkowo", chcieliśmy też żeby było troszkę szorstkości, chropowatości, kontrastu, asymetrii, żeby nie było tak bardzo geometrycznie – dodają. Jak sami mówią w pierwszym zespole było dwóch muzyków o ksywie "Piasek", więc nie było opcji żeby elementy geologii nie pojawiły się w nazwie.

Historia kapeli

Jak się okazuje historia powstania zespołu była dość banalna, bowiem kilku ludzi na gruzach starej kapeli postanowiło zbudować coś nowego. I tak wiosną 2013 roku nastąpiło zawiązanie akcji. - Formowanie pełnego składu trwało kilka miesięcy, a pierwszy koncert zagraliśmy dokładnie po 9 miesiącach. Od tego czasu skład się zmieniał kilkukrotnie, do dziś przez zespół przewinęło się około 10 osób, nie licząc tych, którzy wpadali po przyjacielsku – opowiadają muzycy Gravel Garden.

Obecny skład

Członkowie kapeli mówią o sobie żartobliwie "kolektyw o dość zmiennym składzie". Obecnie zespół tworzą: Magda Kunca (wokal), Dariusz Piasecki (gitara), Jakub Markiewicz (klawisze i gitara), Bartosz Jabłoński (bas) oraz Miłosz Wytrążek (perkusja). W ekipie grają ludzie w bardzo różnym wieku, będący w życiu prywatnym na różnych etapach, a w życiu zawodowym na różnych szczeblach kariery. - Mamy w składzie studentkę lingwistyki - więc może niedługo coś zaśpiewamy po rosyjsku - mamy ludzi związanych z bankowością, hydrauliką siłową, meblarstwem i budownictwem.

"Rock z wycieczkami w inne rejony"

Gravel Garden bazuje przede wszystkim na rocku, jednak jak twierdzą muzycy grają rocka z wycieczkami w inne rejony. Śmiało zapuszczają się tam, gdzie jeszcze ich nie było. Zespół ciągle poszukuje swojego własnego stylu, ale jednocześnie nie chce nadawać mu ostatecznego kształtu. Sami członkowie grupy pochodzą z różnych "epok muzycznych" i słuchają przeróżnych gatunków. - Są wśród nas fani klasycznego hard rocka i metalu, są ludzie lubiący rocka progresywnego czy wręcz nowoczesną elektronikę, niektórzy słuchają dobrego polskiego rocka – wyjaśniają.

Występ podczas finału WOŚP w Koronowie

Zespół gra średnio 6-8 koncertów w roku. Wiosną, jesienią i zimą są to zazwyczaj tzw. puby, a latem przeważnie plenery. - Niestety liczne obowiązki zawodowe, uczelniane i rodzinne powodują, że nie gramy tak często jak byśmy chcieli – twierdzi zespół. Poczynania na żywo Gravel Garden będziemy mogli zobaczyć podczas koronowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 15 stycznia w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Wąskotorowej w Koronowie. Z planów na przyszłość kapeli można wymienić chociażby stworzenie teledysku, kilku nowych kawałków oraz następne koncerty. Zespół poszukuje również drugiego gitarzysty, dzięki czemu będzie mógł urozmaicić repertuar. - W dzisiejszych czasach, przy dość małym popycie na płyty takich zespołów jak nasz, w czasach gdy muzykę pobiera się głównie z internetu, nie podchodzimy szablonowo do cyklu wydawniczego: płyta - trasa - wypoczynek. Być może, jak uzbiera się kilkanaście w miarę dobrych kawałków zdecydujemy się na taką klasyczną pamiątkę w formie płyty, ale ciśnienia nie mamy.

My trzymamy kciuki za dalszy rozwój kapeli i życzymy wszelkich sukcesów nie tylko muzycznych.

Zachęcamy również do polubienia profilu zespołu na facebooku. https://www.facebook.com/gardengravelofficial/?fref=ts

(Igor Nigmański)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone | 2018