Zamknij
REKLAMA

Silny wyciek amoniaku w jednym z zakładów produkcyjnych [STOPKA]

18:22, 13.04.2018 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj
W skażonych pomieszczeniach udało się pracować dopiero po przybyciu specjalistycznej grupy chemicznej z JRG2 Bydgoszcz fot. OSP KSRG Gościeradz

Dzisiaj przed południem doszło do wycieku amoniaku w jednym z zakładów produkcyjnych w Stopce.

Pierwsi na miejsce awarii dotarli strażacy z OSP KSRG Gościeradz.

- Po przybyciu na miejsce zastaliśmy silną emisję ciekłego amoniaku z instalacji chłodniczej, który parował i stwarzał duże zagrożenie dla osób przebywających w pobliżu - relacjonują. - Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ustawieniu kurtyny wodnej przed wejściem. Próba wejścia roty w aparatach ochrony dróg oddechowych w celu zamknięcia wycieku nie powiodła się, ponieważ amoniak przedostawał się przez ubranie ochronne i podrażniał skórę ratowników - dodają.

W skażonych pomieszczeniach udało się pracować dopiero po przybyciu specjalistycznej grupy chemicznej z JRG2 Bydgoszcz. Strażacy z tej jednostki zaczopowali wyciek. Następnie przystąpiono do przewietrzenia pomieszczeń.

Na miejscu strażacy działali do godziny 18:00.

(Redakcja)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

Mieszkaniec KoronowaMieszkaniec Koronowa

2 0

Myślę, że takie sytuację wskazują, iż należy kontrolować bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników oraz ewentualnie zagrożenia ekologiczne firm działających na terenie gminy, bo to może mieć wpływ na zdrowie a w niektórych sytuacjach nawet życie każdego z nas. Poza tym aspirujemy do tego żeby być gminą turystyczną z prawdziwego zdarzenia. 20:14, 13.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone