Zamknij

PKP nie planuje remontu mostu nad Zalewem Koronowskim

11:50, 27.08.2018 | Igor Nigmański
REKLAMA
Skomentuj
Pomimo ostrzeżeń i do niedawna ustawionego płotu (został usunięty) z przeprawy korzystają wędkarze, grzybiarze i rowerzyści fot. IN

Miejsce to nazywane jest "Zaciszem". I faktycznie panuje tam błogi spokój. Most pomiędzy Sokolem-Kuźnicą a Zamrzenicą mógłby być sporą atrakcją turystyczną, ale PKP nie planuje jego remontu.

Obiekt znajduje się na nieczynnej linii kolejowej nr 240 Świecie nad Wisłą - Złotów. Oddano ją do użytku w 1909 roku, jeszcze przed powstaniem Zalewu Koronowskiego. Dlatego też przęsło mostu zwisa tuż nad lustrem wody. Spora część torów została już rozebrana. Obiekt jest w złym stanie technicznym. Mógłby być atrakcją turystyczną, ale PKP nie chce go wyremontować.

- Most jest własnością PKP S.A. Nie planujemy remontu tego obiektu - stawia sprawę jasno Katarzyna Grzduk z Wydziału Prasowego Polskich Kolei Państwowych.

Jak zaznaczyła nasza rozmówczyni most z uwagi na zły stan techniczny nie powinien być użytkowany przez turystów. I tutaj ciekawostka - z map turystycznych wynika, że przez obiekt przebiega pieszy szlak im. Leona Wyczółkowskiego. Informacjom tym zaprzecza Katarzyna Grzduk.

- Nie prowadzi przez niego żaden szlak pieszy - wyjaśnia.

Pomimo ostrzeżeń i do niedawna ustawionego płotu (został usunięty) z przeprawy korzystają wędkarze, grzybiarze i rowerzyści.

(Igor Nigmański)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone