Zamknij

W Bydgoszczy trwa wystawa prac Stanisława Brzęczkowskiego

11:39, 22.03.2018 | Igor Nigmański
REKLAMA
Skomentuj
Autor grafiki: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Do 22 kwietnia potrwa wystawa grafik Stanisława Brzęczkowskiego w bydgoskiej Galerii Sztuki Nowoczesnej. Przypomnijmy, że artysta urodził się w Koronowie.

Brzęczkowski przyszedł na świat 24 września 1897 roku. Swój warsztat artysty-grafika szlifował w Gdańsku. W 1935 roku powrócił do Bydgoszczy, gdzie objął stanowisko kierownika technicznego drukarni. Okupację niemiecką przeżył w Warszawie. Po wojnie piastował liczne stanowiska jak np. sekretarz zarządu Okręgu Pomorskiego Związku Polskich Artystów Plastyków, redaktor naczelny czasopisma "Poligrafik", kierownik Wydziału Poligrafiki Państwowego Liceum Technik Plastycznych w Bydgoszczy. W tym samym czasie wydawał liczne publikacje oraz organizował wystawy swoich prac. Zmarł nagle 4 października 1955 roku.

15 marca tego roku w bydgoskiej Galerii Sztuki Nowoczesnej zaprezentowana została monografia artysty oraz wystawa prac. Prezentacja stanowi 48 wybranych dzieł podzielonych umownie na trzy działy: Wolne Miasto Gdańsk i Pomorze (1920-1935), Międzywojenna Bydgoszcz i pobyt w Warszawie (1935-1944) oraz Powrót do Bydgoszczy (1945-1955).

Wystawę tych prac można podziwiać w Galerii Sztuki Nowoczesnej (ul. Mennica 8, Wyspa Młyńska) do 22 kwietnia br.

Autor grafiki: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

(Igor Nigmański)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone