Zamknij

Victoria Koronowo wygrywa na inaugurację sezonu A-klasy. Przeciwnkiem był beniaminek rozgrywek Grom Osie

20:07, 19.08.2018 Igor Nigmański Aktualizacja: 20:28, 19.08.2018
Skomentuj Kibice Victorii będą mogli zobaczyć swoich piłkarzy w akcji już w najbliższą środę w pojedynku z Gryfem Sicienko w ramach rozgrywek Pucharu Polski fot. IN Kibice Victorii będą mogli zobaczyć swoich piłkarzy w akcji już w najbliższą środę w pojedynku z Gryfem Sicienko w ramach rozgrywek Pucharu Polski fot. IN

Rozpoczęły się rozgrywki piłkarskiej A-klasy z udziałem Victorii Koronowo. W pierwszym meczu koronowska drużyna pewnie pokonała na wyjeździe Grom Osie 1:3.

W ubiegłym sezonie podopieczni Damiana Małkowskiego zajęli piątą lokatę w ligowej tabeli. Grom Osie to drużyna, która uzyskała awans z B-klasy, chociaż jeszcze w sezonie 2014/15 grała w IV-lidze.

Pierwszą bramkę w sobotnim pojedynku zdobyli gospodarze, a konkretnie Adam Kolmajer - były zawodnik Victorii. Pewnie wykorzystał on błąd bramkarza koronowskiej drużyny. Przyjezdni nie pozostali dłużni i kilka minut później pięknym strzałem z kilkunastu metrów wynik spotkania wyrównał Paweł Dec. Na 1:2 podwyższył napastnik Victorii Krystian Uczniak. Jeszcze przed przerwą trzecią bramkę zdobył Bartosz Tomczak, dla którego było to pierwsze trafienie w seniorach Victorii.

W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie, chociaż dogodne sytuacje mieli m.in. Bartosz Tomczak oraz Mateusz Chrzanowski (były gracz Gromu).

Skład Victorii: Graczyk, Kulpa (Falkowski), Bielawski, Mizdalski, Górzyński (Łagoda), Dec, Chrzanowski, A. Zieliński, P. Zieliński, Tomczak (Majewski), Uczniak (Miś).

Kibice Victorii będą mogli zobaczyć swoich piłkarzy w akcji już w najbliższą środę. O godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Koronowie rozegrany zostanie mecz w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Przeciwnikiem Victorii będzie Gryf Sicienko, który występuje w V-lidze. W sobotę kolejny mecz - tym razem ligowy z Falą Świekatowo. Początek o 16:00.

Poniżej komplet wyników pierwszej kolejki (mecz Dębu Potulice z GLKS Osielsko/Żołędowo zostanie rozegrany w późniejszym terminie), ligowa tabela oraz fotorelacja z meczu.