Zamknij

Młodzi zawodnicy wzięli udział w Biegu im. Braci Mikrutów. Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

14:45, 30.04.2018 Igor Nigmański Aktualizacja: 12:35, 01.05.2018
Skomentuj Impreza odbyła się już ósmy raz fot. IN Impreza odbyła się już ósmy raz fot. IN

Za nami VIII edycja Biegu im. Braci Mikrutów. Oprócz rywalizacji na 10 km, odbyły się również zawody na krótszych dystansach w których udział wzięli młodzi miłośnicy biegania.

Pierwsi na linii startu pojawili się rodzice ze swoimi dziećmi (do 7 lat), którzy rywalizowali na dystansie 200 m. Wszyscy uczestnicy tego biegu otrzymali pamiątkowe medale. Następnie rywalizowano w biegu na 600 metrów. W kategorii 8-10 lat (dziewczęta) wygrała Lena Nowicka reprezentująca KS Mikrut Koronowo, przed Blanką Nowicką (KS Spartakus Koronowo) i Joanną Górską (SP nr 2 w Koronowie). W kategorii chłopców triumfował Bartek Lewandowski ze Szkoły Podstawowej nr 60 w Bydgoszczy. Drugie miejsce wywalczył reprezentant koronowskiej "dwójki" Wojciech Wójcik, a trzecie Emil Maroszek również ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Po tej kategorii do zawodów przystąpili starsi koledzy w wieku 11-13 lat. Podium wśród dziewcząt wyglądało następująco: pierwsze miejsce Weronika Konicka (SP Potulice), drugie Kinga Minta (SP nr 36 w Bydgoszczy), a trzecie Julia Kempa (SP nr 37 w Bydgoszczy / UKS Błękitny Delfin). Wśród chłopców pierwszy linię mety przekroczył Paweł Brzeziński (SP nr 2 w Koronowie / Victoria Koronowo). Druga lokata przypadła Damianowi Bożenkow (SP nr 2 w Koronowie / Victoria Koronowo). Miejsce na podium uzupełnił Jakub Węgierski ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Bydgoszczy.

Jako ostatni wśród kategorii młodzieżowych biegli 14-16 latkowie (długość 1500 m). Tutaj wśród dziewczyn wygrała Alicja Barszcz (LUKS Serock) przed Zosią Spychalską (KS Mikrut Koronowo) i Katarzyną Klajbor (LUKS Serock). Michał Kunicki (SP Potulice / LUKS START Nakło) wygrał rywalizację wśród chłopców. Za jego plecami uplasował się Dominik Pupel ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie. Trzecie miejsce zajął Patryk Zajkowski (SP nr 1 w Koronowie).

Relację z biegu głównego na 10 km, możecie Państwo przeczytać na naszej stronie.